Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Kultura

„Rampa-Kultura” gotowa

Goleniów. Goleniowski Dom Kultury formalnie przejął zakończoną inwestycję pod nazwą „Rampa-Kultura”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jej odbiór techniczny właśnie dobiegł końca, a w jego wyniku do wykonania zostały tylko drobne poprawki elektryczne oraz zainstalowanie monitoringu obiektu. Jaka nam powiedział wicedyrektor GDK Maciej Ratajczyk, teraz budynki będą meblowane, a w lutym rozpocznie się proces ich zasiedlania organizacjami mającymi tam działać.

„Rampa-Kultura” prezentuje się wyjątkowo – szczególnie oświetlona w nocy. Całość robi dobre wrażenie zarówno z zewnątrz jak i od środka. Nadspodziewanie wielka sala z możliwością dzielenia na mniejsze, kawiarnia w podziemiach, widoczny tylko od strony torów przeszklony pasaż, no i wieża ze szklaną klatką schodową i dwoma pomieszczeniami wykorzystującymi zachowane fragmenty starego zbiornika wodnego (od spodu jako sufit i od środka jako ściana) oraz ciekawie zaaranżowany teren wokół – wszystko to warte jest osobistego zobaczenia. Na razie to nie możliwe, ale zachętą niech będą zdjęcia (nocne ze strony gminy Goleniów).

red.

powiązane – „Rampa-Kultura jutro odbiór”

Goleniów

Cześć i Chwała Bohaterom!

Goleniów. Już dzisiaj Goleniów jest udekorowany narodowymi flagami na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Obchodzimy go 1 marca – w tym roku z goleniowskim akcentem w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie (Msza i odczyt) oraz na Placu rotmistrza Pileckiego. Organizatorem jest parafia pw. Św. Katarzyny. Szczegóły na plakacie.

red.

powiązane – „Cześ i Chwała Bohaterom!”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Przekazanie stanowiska

Goleniów. Dotychczasowa dyrektor Aleksandra Holz, przekazała stanowiska dyrektora Goleniowskiego Domu Kultury Maciejowi Ratajczykowi.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, odbyło się to w obecności burmistrza Roberta Krupowicza, który stwierdził, że czuje, że kolejny dyrektor, będzie godnym następcą, zwłaszcza, że Aleksandra Holz sama mianowała go na funkcję wicedyrektora GDK.
Od poniedziałku 1 marca 2021 r. dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury będzie Maciej Ratajczyk.

Niedługo opublikujemy rozmowę z nowym dyrektorem.

red.

powiązane – „Ratajczyk za Holz”

Kontynuuj czytanie

Kultura

W piątek do kina

Nowogard. W Piątek 19 lutego wznawia działalność jedno z dwóch kin w naszym powiecie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje NDK, kino nie może zaprezentować pełnego repertuaru na kolejne weekendy. Spowodowane to jest zezwoleniem na otwarcie kin tylko na 2 tygodnie!
W związku z obostrzeniami liczba miejsc na widowni zostaje ograniczona.

„Kino Goleniów” nadal jest zamknięte.

red.

powiązane – „Otwierają się”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie