Connect with us

Goleniów

Rampa – kolejne opóźnienie

Goleniów. Nie 6 listopada, a na koniec tego miesiąca przesunięto otwarcie „Rampy Kultura” i „Twierdzy Design”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nas poinformował zastępca dyrektora Goleniowskiego Domu Kultury Maciej Ratajczyk, „w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji przesyłam oficjalne pismo dot. „Rampy Kultura i Twierdzy Design. Szczegółowe informacje programowe „Rampy” pojawią się po ustaleniu oficjalnego terminu otwarcia”. W rzeczonym piśmie czytamy, że termin oddania do użytku tej inwestycji uległ zmianie z powodu pandemii oraz zmian w przepustowości wentylacji mechanicznej. Dzięki tym ostatnim do nowego obiektu będzie mogło wejść więcej osób wypełniając jednocześnie obostrzenia sanitarne. Jak podaje Ratajczyk, który jest jednocześnie odpowiedzialny w GDK za „Rampę Kultura” i „Twierdza Design”, ów termin oddania inwestycji do użytku to koniec listopada 2020 r.
To kolejne przesuniecie terminu otwarcia ?Rampy”. Wcześniej wiceburmistrz Banach zapowiadał je na koniec sierpnia, a poźniej początek listopada tego roku. Jeszcze w rozmowie dla naszego portalu zarejestrowanej w piątek 2 października, p.o. burmistrza Henryk Zajko mówił nam, że termin z początkiem listopada nie jest zagrożony – tymczasem pismo dyrektora Ratajczyka datowane jest na 28.09.2020 r.

red.

powiązane – „Nowa „Rampa” 6 listopada”

Goleniów

Koniec zwolnienia

Goleniów. Dzisiaj skończyło się kolejne zwolnienie lekarskie burmistrza Roberta Krupowicza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Mimo to nie wiadomo, czy jutro burmistrz stawi się do pracy, czy też przedstawi następne zwolnienie lekarskie. Od kilku miesięcy choruje i nie ma go w pracy. Jego obowiązki pełni I zastępca Henryk Zajko.

red.

powiązane – „Burmistrz choruje dalej”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

TTS kupił działkę – zwalniali, teraz rekrutują

Goleniów. Najbardziej znany w Polsce producent jachtów zakupił tereny w Goleniowskim Parku Przemysłowym i zamierza rozbudować swój zakład tworząc nowe miejsca pracy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje portal gospodarkamorska.pl, działka w Goleniowskim Parku Przemysłowym, o powierzchni ponad 27 476 metrów kwadratowych, ma nowego właściciela. Jest nim producent jachtów, Technologie Tworzyw Sztucznych – rozpoczął proces inwestycyjny i chce w najbliższym czasie zwiększyć powierzchnię produkcyjną, by móc budować jeszcze więcej jednostek, niż dotychczas.

  • Nasza firma, będąca częścią grupy Hanse Yachts, planuje dalszy rozwój i nabyła działkę pod rozbudowę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. – Jestem przekonany, że wykorzystamy tę inwestycję do stworzenia warunków dla budowy nowo projektowanych jachtów oraz utworzenia kolejnych miejsc pracy – dodaje.

TTS do tej pory w Goleniowskim Parku Przemysłowym miał do dyspozycji teren, na którym znajduje się 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni hal produkcyjnych. Rocznie produkuje ok. 600 luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Do tej pory TTS zatrudniał blisko 600 osób, ale przed wakacjami w firmie doszło do redukcji zatrudnienia. Teraz firma wznowiła produkcję i zamierza rekrutuje pracowników.

  • Tak naprawdę to proces inwestycyjny rozpoczął się już przez epidemią, szukaliśmy terenów zarówno w Goleniowie, jak i poza nim, z myślą o rozbudowie i zwiększeniu naszego potencjału produkcyjnego – zdradza Maciej Twardowski. – Pomimo chwilowych zawirowań i na rynku pracy, i w branży jachtowej, poradziliśmy sobie i teraz wracamy do realizacji naszych planów – tłumaczy.
    Zarząd firmy nie informuje na razie, kiedy rozpocznie się ewentualna budowa kolejnych hal. Zapewnia natomiast, że rozwój jest dla TTS priorytetem.

red.

powiązane – „TTS reaktywuje szkutnictwo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ośmiu na inżyniera kontraktu

Goleniów. Osiem podmiotów zgłosiło się w przetargu na inżyniera kontraktu na budowie nowego dworca kolejowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po tym jak dotychczasowy inżynier kontraktu zrezygnował, gmina musiał ogłosić przetarg. Dzisiaj otwarto oferty jakie wpłynęły do gminy. Jest ich osiem – z oferowanymi cenami od 346 tys zł do 692 tys zł. Gmina zaplanowała na ten cel 500 tys zł.

red.

powiązane – „„Open Mind” dla „Prime Construction””

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie