Connect with us

Aktualności

Rajd Szczecin-Malmoe rozpoczęty

Dziś po godzinie 15 ostatni uczestnicy rajdu rowerowego Szczecin-Malmoe opuścili Goleniów w kierunku portu w Świnoujściu. W gronie tym znajduje się liczna grupa mieszkańców Goleniowa i Maszewa w tym dwaj felietoniści Gazety Goleniowskiej.
AKTUALIZACJA: NIEDZIELA GODZ.16.30

Opublikowane

w dniu

Piotr Kaczor i Paweł Gulbinowicz bo o nich mowa wraz z innymi mieszkańcami naszego powiatu oraz przedstawicielami Klubu Kolarskiego Gryfus ze Szczecina są już w drodze do Świnoujścia. Wyjazd, który jest organizowany w ramach Dni Skandynawski, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy którzy są już na trasie Szczecin-Świnoujście muszą dotrzeć do celu najpóźniej do godziny 21 na odprawę biletową. O godz. 23 prom wyjdzie w morze, a dopłynie do szwedzkiego Ystad o 6.30 rano. Stamtąd grupa kolarska uda się do Malmoe (ok. 80 km) gdzie m.in.w planie jest spotkanie z władzami miasta i jego zwiedzanie. Po około dwóch godzinach nastąpi powrót do Ystad. Na 22.30 planowane jest wypłynięcie promu Polonia do Polski na pokładzie z uczestnikami rajdu. Powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych do Goleniowa. AKTUALIZACJA GODZ. 21.30 Ekipa goleniowsko-maszewska w składzie: Piotr Kaczor, Paweł Gulbinowicz, Łukasz Skarżyński, Tomasz Wółkiewicz, Paweł Jasiński, Wojciech Łebiński i Przemysław Jopek o godz. 19.40 dotarła bezpiecznie do rogatek Świnoujścia. Aktualnie cała ekipa Rajdu Szczecin-Malmoe jest już w terminalu i przechodzi odprawę promową. Jak tylko otrzymamy kolejne zdjęcia z wyprawy, umieścimy je w naszej galerii. AKTUALIZACJA GODZ. 23.30 Uczestnicy rajdu Szczecin-Malmoe są już na Bałtyku. Kilka minut po 23 prom Skania wyszedł w morze. Z relacji naszego redakcyjnego kolegi Piotra Kaczora wynika, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Są już zakwaterowani w kabinach i rozpoczęli rejs, który będzie trwał około siedem i pół godziny. Przypłynięcie do Ystad przewidywane jest na godzinę 6.30. Zapraszamy do naszej galerii gdzie dołączyliśmy nowe zdjęcie z wyprawy – rowerzyści Rajdu Szczecin-Malmoe tuż przed odprawą w Świnoujściu. AKTUALIZACJA SOBOTA 15:30 – Wszystko przebiega sprawnie, rano dopłynęliśmy do Ystad, a następnie przejechaliśmy już całą grupą do Malmoe. O 15.15 wszystkim uczestnikom rajdu wręczone zostały pamiątkowe medale w jednym z parków. Miasto jest pełne ludzi, część spaceruje, inni przesiadują w kafejkach, taki styl spędzania wolnego sobotniego czasu. Niebawem wracamy do Ystad by wieczorem udać się promem w drogę powrotną. Wielkie brawa należą się Pawłowi Malinowskiemu z klubu kolarskiego Gryfus – organizatora wyjazdu – relacjonuje ze Szwecji Piotr Kaczor. AKTUALIZACJA NIEDZIELA 16:30 Dziś rano kwadrans po godzinie 7 rano prom Polonia dobił do nabrzeża w Świnoujściu,na pokładzie z uczestnikami rajdu Szczecin-Malmo. Wszyscy szczęśliwie dotarli już do domów i odpoczywają po tej wyprawie. Wkrótce uzupełnimy galerię zdjęciami, a w najbliższym piątkowym papierowym wydaniu Gazety Goleniowskiej obszerniejsza relacja z tej wyprawy, ciekawostki a także wrażenia naszych felietonistów, które będzie można przeczytać w rubryce OGIEŃ i WODA. Zapraszamy!

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie