Connect with us

Aktualności

Radny SLD w imieniu PiS

Robert Ślepaczek, gminny radny SLD, zgłosił pięć osób do obwodowych komisji wyborczych, podając ich jako rzekomych kandydatów… PiS. Wyszło na jaw, że to nieprawda, kiedy pełnomocnik wyborczy PiS zakwestionował rzekomych reprezentantów swojego komitetu wyborczego.

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza działając jako pełnomocnik komitetu wyborczego PiS zgłosiła 18 kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. W ubiegły piątek w UGiM Goleniów zjawił się radny SLD Robert Ślepaczek i przedstawił listę pięciu osób, które podał jako brakujących kandydatów PiS do obwodowych komisji wyborczych. Sekretarz gminy, Edyta Guzikiewicz, zaufała znanemu jej osobiście radnemu i dokumenty przyjęła. Cztery osoby z piątki zaserwowanej przez Ślepaczka zostały członkami komisji wyborczych. Afera wybuchła już po ustaleniu składów komisji, kiedy pełnomocnik wyborczy PiS oświadczył, że Ślepaczek w żaden sposób nie był upoważniony do działania w imieniu PiS, zaś osób, które wprowadził do komisji wyborczych – nie zna i nie są one reprezentantami PiS. Powiedziała nam, że Ślepaczka również nie zna.
Ciąg dalszy już opisywaliśmy: składy komisji trzeba było zmieniać w trybie pilnym, a opóźnienie może mieć negatywny wpływ na prace obwodowych komisji wyborczych i przebieg wyborów.
Jak ustaliliśmy, Ślepaczek na piśmie przyznał, że bezprawnie działał w imieniu PiS. Grozi mu odpowiedzialność karna za poświadczenie nieprawdy.
R. Ślepaczek jest jedynym radnym SLD w obecnej kadencji. W nadchodzących wyborach będzie kandydatem komitetu Przyjazna Gmina.
Ślepaczka poprosiliśmy drogą mailową o komentarz do całej sprawy. Na razie nie odpowiedział.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie