Connect with us

Aktualności

Radni się postawili

NOWOGARD. Nie odbyły się ćwiczenia z rannego wstawania, jakie burmistrz Czapla próbował urządzić gminnym radnym. Nie odbyła się kolejna nadzwyczajna sesja, zwołana przez burmistrza na 10 listopada. Większość radnych ją zignorowała.

Opublikowane

w dniu

 Nadzwyczajne sesje zwoływane z byle powodu to jedna z ulubionych aktywności obecnego burmistrza Nowogardu. Bywało, że zwoływał je co tydzień. Ostatnią zarządził na wtorek 10 listopada, godz. 9. W programie tylko jeden punkt – zmiany w tegorocznym budżecie. Konkretnie jedna, przeznaczająca parę złotych na budowę parkingu przy jednym z miejskich przedszkoli. Temat znany od paru miesięcy, dyskutowany zawzięcie, trudno uznać, że superpilny. Burmistrz Czapla uznał jednak, że ewentualna budowa parkingu jest wystarczającym powodem, by zwołać sesję nadzwyczajną.

No i klops. Z 21 radnych na kolejną nadzwyczajną sesję zjawiło się tylko 9, w tym oczywiście czwórka radnych SLD. Reszta uznała, że nie ma powodu, by zmieniać plany. Sesja się nie odbyła, bo nie było kworum.

Nowogardzki Wydział Propagandy zawył z oburzenia, nieobecnych radnych odsądzając od czci, wiary i elementarnej uczciwości, wskazując równocześnie z imienia i nazwiska jako wrogów publicznych.
Nie wspomina przy tym, że na 25 listopada zaplanowana jest normalna sesja Rady Miejskiej Nowogardu, na której spokojnie można załatwić sprawę parkingu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie