Connect with us

Goleniów

Radanowicz za Mucek

Goleniów. Ewa Radanowicz została wybrana nowym dyrektorem wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w UMiG.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Ewa Radanowicz jest cenionym ekspertem ds. innowacji, zmiany i przestrzeni w edukacji. Współpracuje z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli i uczelniami wyższymi. Jest Inicjatorką ogólnopolskiego oddolnego ruchu „Wiosna w Edukacji”, członkinią społeczności The Global Change Leader Ashoka, grupy Superbelfrzy RP.

  • Jestem marzycielką i wizjonerką. Edukacja to moje życie. W edukacyjnej codzienności zajmuję się zmianą i innowacją – pisze na swoim blogu Pani Ewa Radanowicz – Wspieram i doradzam dyrektorom szkół i przedszkoli. Prowadzę warsztaty szkoleniowe i profesjonalne wsparcie oparte na doświadczeniu i wiedzy zdobytej we wdrażaniu nowatorskich i autorskich rozwiązań – dodaje.

Ewa Radanowicz jest autorką książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika dla dyrektorów szkół „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy ”Tu dba się o DOBROSTAN” oraz współautorką ekspertyzy dla Instytutu Badań Edukacyjnych pt. „Działająca Szkoła”.

Szkoła Podstawowa w Radowie Małym, zarządzana wg jej autorskiego programu, została członkiem społeczności The Global Change Leader – Ashoca i otrzymała tytuł „Szkoły z mocą”. Co roku placówka odwiedzana jest przez specjalistów z całej Polski, którzy czerpią wiedzę o wprowadzonej tam metodzie i możliwościach tworzenia środowiska twórczego w publicznej szkole.

Nowa dyrektor obejmie nowe stanowisko z dniem 1 września 2021 r., zastępując, przechodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor Wydziału Edukacji – Janinę Mucek.

red.

powiązane – „Menadżer skarbnikiem”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie