Connect with us

Goleniów

Radanowicz za Mucek

Goleniów. Ewa Radanowicz została wybrana nowym dyrektorem wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w UMiG.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Ewa Radanowicz jest cenionym ekspertem ds. innowacji, zmiany i przestrzeni w edukacji. Współpracuje z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli i uczelniami wyższymi. Jest Inicjatorką ogólnopolskiego oddolnego ruchu „Wiosna w Edukacji”, członkinią społeczności The Global Change Leader Ashoka, grupy Superbelfrzy RP.

 • Jestem marzycielką i wizjonerką. Edukacja to moje życie. W edukacyjnej codzienności zajmuję się zmianą i innowacją – pisze na swoim blogu Pani Ewa Radanowicz – Wspieram i doradzam dyrektorom szkół i przedszkoli. Prowadzę warsztaty szkoleniowe i profesjonalne wsparcie oparte na doświadczeniu i wiedzy zdobytej we wdrażaniu nowatorskich i autorskich rozwiązań – dodaje.

Ewa Radanowicz jest autorką książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika dla dyrektorów szkół „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy ”Tu dba się o DOBROSTAN” oraz współautorką ekspertyzy dla Instytutu Badań Edukacyjnych pt. „Działająca Szkoła”.

Szkoła Podstawowa w Radowie Małym, zarządzana wg jej autorskiego programu, została członkiem społeczności The Global Change Leader – Ashoca i otrzymała tytuł „Szkoły z mocą”. Co roku placówka odwiedzana jest przez specjalistów z całej Polski, którzy czerpią wiedzę o wprowadzonej tam metodzie i możliwościach tworzenia środowiska twórczego w publicznej szkole.

Nowa dyrektor obejmie nowe stanowisko z dniem 1 września 2021 r., zastępując, przechodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor Wydziału Edukacji – Janinę Mucek.

red.

powiązane – „Menadżer skarbnikiem”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie