Connect with us

Aktualności

Rada nie chce, burmistrz… zrobi

Dość nieoczekiwany finał ma opisywana wcześniej przez sprawa lokalizacji plenerowej siłowni na goleniowskim osiedlu Helenów. Okazuje się, że zapowiedziane przez burmistrza Roberta Krupowicza konsultacje społeczne przeprowadzone zostaną… wbrew woli Rady Osiedla.

Opublikowane

w dniu

Niedawno na biurko burmistrza trafiła petycja, z której – przynajmniej według Rady Osiedla – wynikać miało, że około 350 mieszkańców goleniowskiej dzielnicy chce, by siłownia, której wybudowanie planuje gmina, stanęła przy klubie "Stara Hydrofornia". Jej wyniki budziły jednak kontrowersje, R. Krupowicz uznał więc, że należy przeprowadzić konsultacje społeczne, w których da się helenowianom do wyboru dwie opcje: "Starą Hydrofornię" i były plac zabaw przy SP 3.

Rada Osiedla uznała jednak, że… nie są one potrzebne. Wyjaśniła w piśmie, że należy "dla procesu jednoczenia się mieszkańców (…) dokonać montażu siłowni przy szkole, a zaoszczędzone na drogich konsultacjach pieniądze przeznaczyć na zakup tablicy ostrzegawczej, zwalniającej  ruch na ul. Stargardzkiej".

Burmistrz mimo to chce konsultacje przeprowadzić. Radę powiadomił, że czuje się zobowiązany petycją, którą podpisało kilkuset mieszkańców Helenowa i uważa, że najlepszym rozwiązaniem będzie odwołanie się do opinii wszystkich mieszkańców osiedla. Zapowiedział, że konsultacje zostaną przeprowadzone w pierwszej połowie września.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie