Connect with us

Nowogard

R-XXI powiększa swoją flotę

Nowogard. W dniu 14.02.2022 roku flota pojazdów do transportu odpadów Celowego Związku Gmin R-XXI w Nowogardzie powiększyła się o dwa nowoczesne ciągniki samochodowe (siodłowe) marki DAF.

Opublikowane

w dniu

Do CZG R-XXI należą wszystkie gminy naszego powiatu, a do zakładu związku w Słajsinie odprowadzają swoje odpady komunalne.

Ciągniki DAF XF 480FT wyposażone są w nowoczesne ekologiczne silniki spełniające najwyższą normę emisji spalin EURO 6 oraz dysponują mocą 480 KM.

Ciągniki po połączeniu w zestaw z naczepami samowyładowczymi z tzw. ruchomą podłogą STAS S300ZX o pojemności 90m3 przy optymalnym wykorzystaniu zwiększą zdolność przewozową dotychczasowego taboru o kolejne 2,5 do 3,0 tys. ton w skali miesiąca.

Pojazdy zostały pozyskane w drodze ogłoszonego przez CZG R-XXI przetargu nieograniczonego na długoterminowy wynajem – na okres 60 miesięcy.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma TRUCK CARE Sp. z o.o. – Grupa CREDIT AGRICOLE.

red.

powiązane – „Jakie będą skutki sprzeciwu”

Nowogard

Granty dla OSP

Nowogard. Dwie OSP z gminy Nowogard otrzymały granty strażackie.

Opublikowane

w dniu

OSP w Osowie – 20 tys. zł na remont i modernizację sali edukacyjnej w
remizie OSP Osowo

OSP w Orzechowie – 16 290 zł na remont i modernizacja sali edukacyjnej i pomieszczenia socjalnego w remizie OSP Orzechowo.

Była to już piąta edycja naboru, dzięki któremu strażacy ochotnicy mogą zdobyć granty na prowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 140 ofert. Komisja konkursowa oceniła wnioski pod kątem formalnym i wybrała najpotrzebniejsze inwestycje, które będą realizowane jeszcze w tym roku. Dzięki środkom strażacy ochotnicy mogą przeprowadzać najpotrzebniejsze prace remontowe i modernizacyjne. Co ważne, zaangażowanie środków finansowych przez OSP w realizację zadania nie było wymagane.

red.

powiązane – „Burmistrz na wieży”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Burmistrz na wieży

Nowogard. Burmistrz wszedł na ratuszowa wieżę.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje na swoim profilu fb zobaczył tam tarczę zegarowa od środka i sam mechanizm zegarowy – i pokazał zdjęcia…

red.

powiązane – „Sto lat”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sto lat

Nowogard. Dzisiaj burmistrz Michał Wiatr odwiedził stuletnią mieszkankę Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Irena Stasiewicz jutro, czyli 5 lipca skończy sto lat. Burmistrz wręczył jej okolicznościowy list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów.

red.

powiązane – „Do odwołania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie