Connect with us

Goleniów

R-XXI komercjalizuje się

Goleniów. Wczoraj w Goleniowie odbyło się zgromadzenie członków Celowego Związku Gmin R-XXI.

Opublikowane

w dniu

Jego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu – tam odstawiają swoje śmieci. Tylko gmina Goleniów zacznie to robić dopiero od nowego roku.

Podczas obrad przyjęto zmiany w statucie związku, które pozwolą mu na prowadzenie działaności usługowej i komercyjnej dla innych podmiotów niż członkowie związku (jednak wciąż z pewnymi ograniczeniami). Jeżeli żadna gmina nie wniesie sprzeciwu, zmiany te wejdą w życie za ok. 3-4 miesiące. Członkowie przyjęli też cennik na usługi komercyjne – zasada jest taka, że stawki te są wyższe niż dla członków związku.

Zaakceptowano też możliwość powołania spółki kapitałowej R-XXI – Eneris, z mniejszościowym udziałem związku. Celem jest wybudowanie w Słajsinie instalacji do przetwarzania odpadów bioderadowalnych i zielonych za ok. 50 mln zł.

Do związku przyjęto też dwie nowe gminy – Dobrzany i Brojce.

red.

powiązane – „Farma za 200 mln zł”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie