Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Kultura

PYRZYCKIE WESELE – INA w Pyrzycach

Kultura. Było huczne. 115 tancerzy i muzyków z 4 zespołów z Polski i Niemiec, w naturalnej scenografii historycznych Pyrzyckich Murów Obronnych

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W odszukanej oryginalnej choreografii do tańców pomorskiego folklorysty wystawiono i sfilmowano w Pyrzycach 15 października, widowisko „Pyrzyckie Wesele”, którego przygotowanie zajęło kilka lat i kilka miesięcy wspólnych prób. Wszystko pod opieką Zbigniewa Łukaszewskiego – koncepcja, scenariusz widowiska i reżyseria. Zespoły , które brały udział w przygotowaniach i realizacji „Pyrzyckiego Wesela” w ramach warsztatów tanecznych w Erlangen, Anklam, Goleniowie i Pyrzycach w latach 2018 – 2020. wykonanie – Zespół Pieśni i Tańca INA Goleniowskiego Domu Kultury, Folkloreensemble der Ihna Erlangen e.V. I Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce Fritz Reuter Ensemble e.V. Anklam

„PYRZYCKIE WESELE – ZAPOMNIANY ŚWIAT PYRZYCZAN” to projekt zrealizowany w ramach zadania pt. „Spotkania z Folklorem w Pyrzycach online” dofinansowanego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

red.

powiązane – „„Lipcówka” zakończona w październiku”

Goleniów

Cześć i Chwała Bohaterom!

Goleniów. Już dzisiaj Goleniów jest udekorowany narodowymi flagami na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Obchodzimy go 1 marca – w tym roku z goleniowskim akcentem w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie (Msza i odczyt) oraz na Placu rotmistrza Pileckiego. Organizatorem jest parafia pw. Św. Katarzyny. Szczegóły na plakacie.

red.

powiązane – „Cześ i Chwała Bohaterom!”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Przekazanie stanowiska

Goleniów. Dotychczasowa dyrektor Aleksandra Holz, przekazała stanowiska dyrektora Goleniowskiego Domu Kultury Maciejowi Ratajczykowi.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, odbyło się to w obecności burmistrza Roberta Krupowicza, który stwierdził, że czuje, że kolejny dyrektor, będzie godnym następcą, zwłaszcza, że Aleksandra Holz sama mianowała go na funkcję wicedyrektora GDK.
Od poniedziałku 1 marca 2021 r. dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury będzie Maciej Ratajczyk.

Niedługo opublikujemy rozmowę z nowym dyrektorem.

red.

powiązane – „Ratajczyk za Holz”

Kontynuuj czytanie

Kultura

W piątek do kina

Nowogard. W Piątek 19 lutego wznawia działalność jedno z dwóch kin w naszym powiecie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje NDK, kino nie może zaprezentować pełnego repertuaru na kolejne weekendy. Spowodowane to jest zezwoleniem na otwarcie kin tylko na 2 tygodnie!
W związku z obostrzeniami liczba miejsc na widowni zostaje ograniczona.

„Kino Goleniów” nadal jest zamknięte.

red.

powiązane – „Otwierają się”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie