Connect with us

Nowogard

PUWiS nie odpowiada

Nowogard. Potwierdza się zatruwanie rzeki Sąpólna w okolicach Nowogardu. Najprawdopodobniej do wody trafiają ścieki z oczyszczalni.

Opublikowane

w dniu

  • Taka sytuacja trwa od wielu miesięcy – mówił radiu Adam Rogoś ze Społecznej Straży Rybackiej w powiecie goleniowskim. – Na odcinku rzeki, w którym wpadają ścieki bezpośrednio, ryby są już śnięte. Taka duża ilość spuszczanych ścieków jest tragedią dla tej rzeki.

Sytuacje potwierdza Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie. – W ostatnich tygodniach byliśmy na miejscu już kilkukrotnie i pobraliśmy m.in. próbki wody – mówiła naczelnik wydziału inspekcji w Inspektoracie Karolina Kłobus.

  • Dzieje się coś złego. Rzeka jest zanieczyszczona. Byliśmy w ponad pięciu punktach obserwacyjnych. Trwa analiza prób, które były pobierane 28 sierpnia, więc na pewno z tych pierwszych, które pobieraliśmy jeszcze z końcówką lipca wiemy, że przekroczenia nastąpiły, chociażby w chlorkach czy poziomie azotu. Ale to jest też ciągle dla nas materiał do analizy – dodawała Kłobus.

Radio zwróciło się o komentarz do Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych w Nowogardzie, które odpowiada za oczyszczalnię ścieków. We wtorek nikt z zarządu nie znalazł czasu na rozmowę, dlatego wysłano także pytania, które czekają na odpowiedź.

red.

powiązane – „Zatruwana Sapólna”

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Większa stawka dla strażaków OSP

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń dla strażaków OSP na terenie gminy Nowogard. 

Opublikowane

w dniu

Za godzinę udziału w akcji ratowniczo-gaśniczej każdy strażak otrzyma 26 zł., a nie jak dotychczas 18 zł. 
Jak podaje przewodniczący rady, jest to najwyższa stawka wynagradzania strażaków ochotników w województwie zachodniopomorskim. Inicjatywę zwiększenia wynagrodzeń podjęło lokalne Prawo i Sprawiedliwość. 

red.

powiązane – „Zatruwana Sapólna”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie