Connect with us

Aktualności

Puszczański maraton

28 września o godzinie 10.oo w Kliniskach rozpocznie się pierwszy Maraton Puszczy Goleniowskiej, organizowany przez miejscową grupę amatorów biegania przy znaczącym wsparciu ze strony Nadleśnictwa Kliniska.

Opublikowane

w dniu

Nietrudno zgadnąć, że maraton wymyślili Darek i Aneta Gapińscy. Zainteresowali tematem nadleśniczego Ryszarda Brygmana, a ten pomysł gorąco poparł i obiecał wsparcie organizacyjne. Dziś wiadomo, że w sobotę 28 września odbędzie się bieg na dystansie maratonu (42,2 km), półmaratonu (21,1 km) i na 10 km. Trasa została już wytyczona, będzie biegła leśnymi traktami w pobliżu Klinisk, jedna pętla będzie miała 10 km. Uczestnicy mają możliwość swobodnego wyboru dystansu, choć organizatorzy zachęcają do biegu w pełni maratońskiego.

Nagrodą będą oryginalne, ładne pamiątkowe medale, najprawdopodobniej wykonane z drewna. Na mecie oczywiście czekać będą różne atrakcje, w tym gastronomiczne (m.in. pieczony dzik).

Bieg ma swoją stronę na Facebooku: www.facebook.com/events/221002914712497/ . Zapisać się można już dziś, wystarczy wysłać maila na adres progdar@wp.pl.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie