Connect with us

Goleniów

Punkt poboru wymazów – nie ma chętnych.

Goleniów. W działającym od poniedziałku w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie sp. z o.o. pierwszym komercyjnym punkcie poboru wymazów na obecność koronawirusa na terenie Powiatu Goleniowskiego dotychczas nie było żadnego klienta.

Opublikowane

w dniu

Testy są tam wykonywane przez Zakład Genetyki Sądowej PUM w Szczecinie. Badanie to koszt 550,00 zł. Jak nam powiedziała prezes Katarzyna Kęcka jeszcze nikt z tego komercyjnego badania nie skorzystał. Jest natomiast pewien ruch w niekomercyjnym pobieraniu wymazów, do którego mogą się dobrowolnie zgłosić będący w 12 dniu kwarantanny – jest ono bezpłatne, na koszt NFZ. W tym tygodniu takich testów było ponad 40. Technicznie oba pobory nie różnią się niczym, są tylko wykonywane w różnych porach w rozstawionym przy izbie przyjęć szpitala namiocie. Komercyjne są wykonywane w godzin 9.30-11.30, a niekomercyjne po godz. 12.00.

red.

powiązane – „Ruszył punk wymazów COVID-19”

Goleniów

Diakon z Goleniowa

Goleniów. Dzisiaj w Poznaniu święcenia diakonatu przyjął pochodzący z Goleniowa – kl. Piotr Gutsche.

Opublikowane

w dniu

Jest członkiem wspólnoty Towarzystawa Chrystusowego. To nie jedyny kandydat na kapłana z Goleniowa – dwóch innych z parafii pw. Św. Jerzego studiuje w szczecińskim seminarium archdiecezjalnym.

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Festiwal na urodziny?

Goleniów. „Urodziny Goleniowa” mają się przekształcić w festiwal.

Opublikowane

w dniu

Taką zapowiedź złożył podczas tegorocznej odsłony „Urodzin Goleniowa” burmistrz Krzysztof Sypień. Te urodziny to pomysł poprzedniego burmistrza.
Burmistrz dyrygował też przez chwilę swoją orkiestrą „Wood & Brass Band”, a potem przekazał batutę i prowadzenie (na stałe?) orkiestry Bartoszowi Kwaśniewiczowi.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wieczór uwielbienia

Goleniów. Jutro, 18 maja WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

Opublikowane

w dniu

Parafia pw. Św. Katarzyny zaprasza na MODLITEWNE CZUWANIE i nasze uwielbienie Boga za dar Ducha Świętego…
🔥 godz. 18:00 uroczysta Msza Święta
🔥 po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia w Duchu Świętym
🔥 zabierzcie ze sobą świecę

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie