Connect with us

Aktualności

Przystanek w ciemnościach

MASZEWO. Jedna z naszych czytelniczek zwraca uwagę na to, że mieszkańcy Pogrzymia, korzystający z komunikacji publicznej, są narażeni na niebezpieczeństwo.

Opublikowane

w dniu

W mailu, nadesłanym na adres redkacji, czytamy: "Do dnia, w którym zaczęto kłaść chodniki, busy/autobusy zatrzymywały się naprzeciwko przystanku Goleniów-Maszewo. Jednak gdy chodniki już położono, zaczęły się problemy. Mieszkańcy Pogrzymia muszą chodzić na początek wioski lub, jak stwierdził właściciel firmy transportowej Waw-Mar, – "do Budzieszowic", które znajdują się ok 2 km od Pogrzymia. Wszystko byłoby dobrze, gdyby tam, gdzie busy zatrzymywać się mogą, stałaby latarnia. Osoby jeżdzące do pracy/szkoły w godzinach rannych lub wieczornych, gdy jest jeszcze ciemno i zazwyczaj jest gęsta mgła, są naprawdę narażone na niebezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach nie wiadomo, na kogo można się natknąć, a po ulicach chodzi wiele nieobliczalnych osób.
Myślę, że żyjąc w XXI wieku, gdzie słyszy się o tak dużej liczbie gwałtów i napadów, nie powinno dochodzić do takich sytuacji, by ludzie byli narażeni na niebezpieczeństwo tylko i wyłącznie z czyjegoś wymysłu.
Mam nadzieję, iż nie będzie tak, jak ze wszystkim w Polsce, że urzędnicy wezmą się za coś dopiero wtedy, gdy będzie już za późno.
Ciekawi mnie, czy jeżeli coś się komuś stanie, to ktoś za to odpowie? Czy osoba, która stworzyła ten problem zapłaci odszkodowanie osobie, którą ktoś zaatakuje w tych ciemnościach?
Wystarczyłoby namalować na jezdni "zygzak", postawić znak i możnaby było się zatrzymywać bez żadnego problemu, a tak trzeba czekać Bóg wie ile na decyzję z urzędu. Wszystko jest do czasu, póki się coś nie stanie".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie