Connect with us

Powiat

Przyspieszenie w połączeniu

Powiat. Starosta poinformował dzisiaj radnych na sesji rady powiatu, o przyspieszeniu w negocjacjach dotyczących połączenia szpitala powiatowego w Goleniowie i szczecińskiego szpitala SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Starosta potwierdził, że w dalszym ciągu jest wola obu stron by połączenie to sfinalizować jak najszybciej. Dotychczasowe późnienie tłumaczył pandemią i obowiązkami SPSK 2 w prowadzeniu covidowych szpitali tymczasowych w Szczecinie. Starosta zapowiedział, że jak tylko dojdzie do uzgodnienia strony formalnej umowy połączenia szpitali, to jeszcze w lipcu lub sierpniu wystąpi o zwołanie sesji nadzwyczajnej rady powiatu w celu jej zaakceptowania.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor SPSK 2 widzi możliwość połączenia szpitali de facto już od 1 grudnia br, a de jure od 1 stycznia 2022 r.

powiązane – „Nadal jest wola połączenia”

Powiat

Teraz Niewiadowo.

Powiat. Trwa kolejny etap inwestycji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4133Z Łoźnica-Żółwia Błoć na odcinku Niewiadowo – Żółwia Błoć wraz z budową ciągów pieszo-rowerowych”.

Opublikowane

w dniu

Droga jest już gotowa na odcinku Żółwia Błoć – Niewiadowo. Teraz prace trwaja w samym Niewiadowie. Wartość IV etapu tego zadania wyniesie 1.505.222,46 zł. Termin zakończenia robót to początek grudnia.

W ramach zadania zaplanowano wykonanie nowej, 400-metrowej nawierzchni jezdni w miejscowości Niewiadowo oraz budowę: chodników, poboczy i zjazdów na nieruchomości przyległe oraz przebudowę istniejącego przepustu pod drogą.

red.

powiązane – „Milion różnicy”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Stół dla szpitala

Powiat. Powiat Goleniowski zakupił stół operacyjny na potrzeby bloku operacyjnego (sala C) Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, specjalistyczny stół wraz z dostawą, montażem i szkoleniem personelu kosztował 89 999,64 zł. Dostawcą jest firma MEDEN – INMED Sp. z o.o. z Koszalina.

red.

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nowy Ład powiatowi

Powiat. Powiat Goleniowski otrzyma rządowe wsparcie w ramach tzw. „Nowego Ładu”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, powiat goleniowski zgłosił trzy inwestycje, spośród których dofinansowanie otrzymała tylko jedna – „Przebudowa drogi powiatowej 3118 Granica powiatu – Nowogard na odcinku od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą powiatową nr 4170Z”.

Pozostałe dwa odrzucone dotyczyły remontów dróg w gminie Goleniów i gminie Stepnica.

Wartość dofinansowania zadania drogowego w gminie Nowogard wyniesie 4.649.775 zł. Około pięciokilometrowy odcinek drogi zaznaczono na załączonej mapce.

red.

powiązane – „Obwodnica w roku 2027”goleniowska.com/obwodnica-w-roku-2027/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie