Connect with us

Aktualności

Przyjmą repatriantów

STEPNICA. Gmina Stepnica przyjmie wkrótce pięcioosobową rodzinę repatriantów z Kazachstanu: małżeństwo z trójką małych dzieci. Przyjadą tylko z bagażem ręcznym, w Stepnicy zaczną nowe życie.

Opublikowane

w dniu

Nie będzie problemu z mieszkaniem. Gmina przejęła niedawno dom po zmarłym mieszkańcu Stepniczki. Obecnie jest on remontowany za pieniądze pozyskane od wojewody, który przekazał gminie na ten cel 160 tys. zł. Wiadomo już kim będą przesiedleńcy: to małżeństwo z trójką dzieci w wieku 9, 4 i 2 lata. Polskie korzenie ma matka dzieci, w której domu polski język i polskie obyczaje były szanowane i pielęgnowane, a ona sama skończyła informatykę na Politechnice Wrocławskiej.

Burmistrz Stepnicy zwraca się do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć w jakikolwiek sposób przesiedleńców, by kontaktowali się z Urzędem Miasta i Gminy Stepnica (tel. 91 418 85 21). Szczególnie ważne będą oferty pracy, by rodzina mogła jak najszybciej okrzepnąć w nowym miejscu życia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie