Connect with us

Aktualności

Przyjdzie czas na wygrywanie

13 lipca w podwarszawskim Nieporęcie odbyły się drugie zawody z cyklu Volvo Triathlon Series. Kolejny udany start zaliczyli na nich zawodnicy Hanzy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Najlepiej, jak zwykle, wypadł Jakub Dec, który w starcie na dystansie 1/4 ironman (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,6 km biegu), przegrywając jedynie – podobnie jak na pierwszych zawodach cyklu – z Jakubem Goliniewskim z Częstochowy.

"Niewiele brakowało, żeby wygrać, ale jednak zabrakło", komentuje J. Dec. "W końcu dane nam było pościgać się na niezwykle szybkiej trasie, co pozwoliło mi ustanowić rekord zyciowy 2h 2 min., lepszy o 3 min. od zeszłorocznego. Jestem bardzo zadowolony z tych zawodów, przede wszystkim ze względu na progres. Ciągle czuję, że rosnę w siłę w każdej z trzech dyscyplin. Na wszystko przyjdzie czas. Na wygrywanie też".

W zawodach wystartowali także inni zawodnicy z triathlonowej sekcji Hanzy Goleniów. Na dystansie 1/8 ironman Michał Szatewicz zajął 5. miejsce, Andrzej Felisiak był 16., Dawid Nowaczyk 49., Krystian Bizunowicz 177., Przemysław Miler 229., Anna Szymańska 235., Sebastian Jurczak 270. a Piotr Walkowiak 284.

J. Dec jest obecnie drugi w klasyfikacji generalnej cyklu. Do jego ukończenia pozostały dwa starty – w Chodzieży i Mrągowie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie