Connect with us

Bez kategorii

Przez wulgaryzmy objawia się Szatan?

Goleniów. Z goszczącym w Goleniowie księdzem Maciejem Koczajem SChr, doktorantem teologii systematycznej na University of Saint Mary of the Lake w stanie Illinois, rozmawiamy o niedawnych amerykańskich i polskich protestach ulicznych.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Kapłan niedawno wrócił z USA, gdzie ludzie masowo protestowali przeciw policji i trafił na „Strajk kobiet” w polskich miastach, który też osobiście obserwował. W rozmowie porównuje je, zestawiając podobieństwa i różnice. Na pytanie, czy wykrzykiwane głośno na ulicach wulgaryzmy są przekazem Szatana, odpowiada – „nie można wykluczyć, że tak jest. Ale to wymaga zawsze indywidualnego rozeznania. Jednak istnieje coś takiego jak struktury Zła(…) niektóre instytucje społeczne zamiast motywować do dobra ułatwiają nam bycie złymi, wulgarnymi…”

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Kolejne nielegalne protesty – relacjonuje burmistrz”

Bez kategorii

Bóg się rodzi w stajence, a nasze dzieci w goleniowskim szpitalu.

Goleniów. Boże Narodzenie to najlepszy czas, żeby odświętnie porozmawiać o Bogu i… narodzinach.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ewa Knap kieruje oddziałem ginekologiczno-położniczym goleniowskiego szpitala powiatowego. Odebrała tysiące porodów. W roku ubiegłym została wybrana „Goleniowianką Roku 2019”. Zapytaliśmy ją , czy Boże Narodzenie kojarzy jej się z Betlejem czy też raczej z… porodówką? Ponieważ jest specjalistką od narodzin, o różnych narodzinach nam świątecznie opowiada…

red.

powiązane – „Goleniowianin Roku 2019 oraz Wydarzenie Roku 2019

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Rampa-Kultura jutro odbiór

Goleniów. Parokrotnie przekładany termin zakończenia inwestycji wreszcie został dotrzymany.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zapowiadany ostatnio przez wiceburmistrza Tomasza Banacha na 17 grudnia, rzeczywiście dzisiaj nastąpił. Jak nam powiedział wiceburmistrz Banach, od jutra rozpoczyna się odbiór inwestycji. Nawet jeżeli zakończy się szybko i pomyślnie, to nie oznacza, że będziemy mogli tam trafić jako widzowie. Obostrzenia wynikające z panującej zarazy ograniczają teraz mocno możliwość funkcjonowania takich obiektów jak Rampa-Kultura, co w praktyce oznacza, że dla mieszkańców będzie on niedostępny.

red.

powiązane – „„Rampa Kultura” 17 grudnia”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Prawie 600 tys na 4 ulice

Przybiernów. Gmina otrzymała 597 tys zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Te pieniądze w 90% pokryją koszty budowy wodociągu i kanalizacji sanitarnej na ulicach Kwiatowej, Świerkowej, Ogrodowej i Jaśminowej w Przybiernowie.

red.

powiązane – „Za śmieci 24 zł”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie