Connect with us

Nowogard

Przewrót w Nowogardzie

NOWOGARD. Do zasadniczej zmiany układu sił doszło dzisiaj w nowogardzkiej Radzie Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Do tej pory, między innymi dzięki głosom radnych wspierającego burmistrza Roberta Czaplę SLD, przewodniczącym rady był Stanisław Saniuk z PSL. Dzisiaj jednak z tej funkcji został odwołany, zastąpił bowiem Marcin Nieradka z PiS, a nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Jowita Pawlak z komitetu NOWA oraz Michał Bociarski, który startował z listy PSL. O tej „rewolucji październikowej” zdecydowało porozumienie radnych z klubów PiS i NOWA oraz najpewniej M. Bociarskiego, którego głos był w tej sprawie decydujący.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Nowogard

Nowe sołectwo

Nowogard. W gminie będzie nowe sołectwo – Warnkowo

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na zorganizowanym 19 września spotkaniu mieszkańców sołectwa Karsk odbyła się dyskusja dotycząca jego przyszłości. Mieszkańcy wchodzącego w jego skład Warnkowa chcą bowiem utworzyć własne sołectwo i z podpisanym przez blisko sto osób wnioskiem wystąpili do burmistrza gminy. Podczas zebrania wolę swoją potwierdzili, sołtys Karska Jerzy Kubicki przeciwny temu nie był, a choć procedura wydzielenia nowego sołectwa trochę potrwa, to decyzja de facto już zapadła.

Podczas spotkania podzielono też wstępnie budżet sołectwa w ten sposób, by warnkowianie mogli realizować swoje najpilniejsze potrzeby – poprawa stanu dróg gruntowych, postawienie wiaty przystankowej oraz zakup ulicznych koszy na śmieci.

red.

powiązane – „Nowy mural”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowy mural

Nowogard. Około 60 metrów kwadratowych powierzchni ma zainspirowany okoliczną przyrodą mural, który pojawił się w ostatnich dniach na ścianie jednego z budynków przy ulicy Józefa Piłsudskiego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to kompozycja złożona z kilku mandali, czyli wywodzących się z buddyzmu połączeń koła i kwadratu. Mandale udekorowane są między innymi polnymi kwiatami i biedronkami, których pełno jest między innymi nad Jeziorem Nowogardzkim.
Autorem muralu jest Maciej Bukowski – pochodzący z Chełmna artysta, malarz, muralista, projektant graficzny oraz edukator.

red.

powiązane – „eSesja.tv”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

eSesja.tv

Nowogard. Wczorajsza sesja rady miejskiej w Nowogardzie transmitowana była przy pomocy największego w Polsce system transmisji obrad dla samorządów – eSesja.tv.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to w 100% zgodny z wymogami RODO serwis umożliwiający streaming video z posiedzeń sesji oraz komisji dla samorządów każdego szczebla. Zanim sesja się rozpoczęła, radni przeszli szkolenie z korzystania z nowego sprzętu oraz zintegrowanych z nowym systemem tabletów. Choć w czasie sesji przeprowadzany był test nowego systemu, to przebiegała ona w sposób tradycyjny, ale i zaskakujący. Ci, którzy oglądali środową sesję zauważyli kilka nowości: pojawia się imię i nazwisko radnego, który w danym momencie zabiera głos, nowy wygląd tablicy wyników głosowań, pojawiła się też nazwa omawianych punktów – łatwiej jest się zorientować, o czym radni w danym momencie mówią.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie