Connect with us

Goleniów

Przetarg na nowe osiedle

Goleniów. GTBS ogłosiło przetarg na wybudowanie nowego osiedla komunalnego w Helenowie.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o budowę osiedla w Goleniowie-Helenowie przy ul. Wytwórczej i Stargardzkiej. Jak podje gmina, przetarg ogłoszony przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obejmuje budowę 5 budynków mieszkalnych pięciokondygnacyjnych z szerokimi klatkami schodowymi i windami oraz drogami wewnętrznymi, parkingami i małą architekturą.

Zamówienie podzielone zostało na dwa etapy (można składać ofertę na jeden lub dwa etapy):

▶️ część I obejmuje budowę 2 budynków, w których znajdzie się łącznie 60 mieszkań jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych.

▶️ część II obejmuje budowę 3 budynków, w których znajdzie się łącznie 120 mieszkań jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych.
Osiedle w Helenowie zapewni 180 nowych lokali typu komunalnego, przewidzianych na wynajem, co oznacza, że będą na nie mogły liczyć rodziny, których nie stać na zakup swojego mieszkania, ale są w stanie ponosić pełne koszty jego utrzymania.

Zakończenie I etapu budowy planowane jest na I kwartał 2023 r.

Dwie umowy gminy Goleniów z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przewidują wsparcie finansowe na realizację I i II etapu inwestycji w łącznej kwocie przeszło 47 mln zł. Wsparcie z Funduszu Dopłat zapewni 80% planowanych kosztów inwestycji, pozostała część zostanie sfinansowana przy udziale środków własnych gminy Goleniów. Wszystkie lokale stanowić będą własność GTBS i pozostaną w dyspozycji gminy Goleniów z przeznaczeniem do najmu na zasadach obowiązujących dla gminnego zasobu mieszkaniowego.

W ramach realizacji I i II etapu inwestycji GTBS planuje budowę 5 budynków mieszkalnych pięciokondygnacyjnych z łączną liczbą 180 lokali mieszkalnych, w tym:

  • 20 mieszkań 1 pokojowych o powierzchni 30,27 m2,
  • 85 mieszkań 2 pokojowych o powierzchni 37,88 – 49,19 m2,
  • 75 mieszkań 3 pokojowych o powierzchni 47,68 – 57,66 m2,

W pierwszej kolejności realizowany będzie I etap inwestycji obejmujący budowę 2 budynków mieszkalnych z łączną liczbą 60 lokali mieszkalnych o łącznej projektowanej powierzchni 2 786,88 m2. Planowany termin zakończenia realizacji I etapu inwestycji: I kwartał 2023 r.

W ramach II etapu planujemy budowę kolejnych 3 budynków mieszkalnych z łączną liczbą 120 lokali mieszkalnych o łącznej projektowanej powierzchni 5500,44 m2.

Planowany termin realizacji II etapu: II kwartał 2023 – IV kwartał 2024

Wszystkie budynki wyposażone będą w windy, a lokale będą posiadały balkony oraz komórki lokatorskie. W każdym budynku przewidziano również mieszkania dla osób niepełnosprawnych, które będą zlokalizowane na parterze. Ponadto na terenie inwestycji zaprojektowano łącznie 270 miejsc postojowych, w tym 31 miejsc postojowych dla użytkowników o ograniczonej sprawności motorycznej (poruszających się na wózkach). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji rozległe tereny zieleni z alejkami i ławkami do wypoczynku, a najmłodsi atrakcyjny, przestronny plac zabaw. Drogi wewnętrzne, chodniki i place manewrowe zapewnią odpowiedni układ komunikacyjny dla całego osiedla.

red.

powiązane – „Księga podatkowego wstydu”

Goleniów

Przystanek prawie gotowy

Goleniów. Praktycznie zakończyła się budowa nowego przystanku kolejowego „Goleniów Park Przemysłowy”.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, zarówno część infrastruktury przystanku za której budowę odpowiadła gmina, jak i część kolejowa (perony) są gotowe. Nie oznacza to jednak, że zaraz zatrzymywać się tam będą pociągi. To bowiem proces dłuższy, wymagający uzgodnień rozkładowych, który może potrwać do trzeciego kwartału przyszłego roku.

Przystanek ma dwa perony o długości 130 m z wiatami. Przy przystanku jest pętla autobusowa z wiatą, parkingu samochodowy, parkingu rowerowy, chodniki oraz ostatni odcinek ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej z parku przemysłowego, wzdłuż ulicy Granitowej w stronę Goleniowa. Planowana jest też budowa łączącej się z nią przy tym przystanku ścieżki rowerowej z Goleniowa wzdłuż ulicy Przestrzennej od stacji paliw Orlen i drogi wylotowej na Szczecin.

red.

powiązane – „Przystanek Goleniów Park Przemysłowy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ekstremalny bieg strażacki

Goleniów. #CROSSFIREFIGHTER – ekstremalny bieg strażacki, odbędzie się dnia 13 sierpnia 2022 roku (sobota). Rozpoczęcie o godz. 10:00 na stadionie OSiR w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

CROSSFIREFIGHTER to ekstremalny bieg strażacki na którym to druhny i druhowie OSP, jak również członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych będą rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie biegowej przypominającej warunki z którymi strażacy mierzą się podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Całej imprezie biegowej towarzyszyć będzie piknik strażacki na którym będzie można zobaczyć prezentację sprzętu strażackiego tj. samochody ratowniczo-gaśnicze jednostek OSP i PSP z naszego powiatu. W Mobilnej Sali Edukacyjnej Komendy Powiatowej PSP w Goleniowie będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyć się podstawowych zasad podczas stanów zagrożenia życia i zdrowia. Specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna sprawi że zarówno uczestniczy naszego biegu jak i widzowie będą mogli spróbować specjałów przygotowanych przez lokalnych restauratorów.

red.

powiązane – „GTBS i PGK przejmą nowy dworzec”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Turniej i animacje

Goleniów. W sobotę 13 sierpnia OSiR zaprasza na turniej piłkarski i plażowe animacje.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Debata o zagrożeniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie