Connect with us

Goleniów

Przesłuchany syn oskarżonej i policjanci

Goleniów. Przed Sądem Rejonowym w Goleniowie odbyła się dzisiaj druga rozprawa w procesie o kradzież biżuterii i pieniędzy 5 lat temu z domu w Rurzycy.

Opublikowane

w dniu

Prowadziła ją sprawnie przez blisko 3 godziny sędzia Magdalena Żmijewska w obecności dziennikarzy – w tym z TVP. Na początku swoje zeznania z poprzedniej rozprawy kontynuował poszkodowany Edward Szymański. Kończąc upewnił się, czy w aktach sprawy są jego pisemne wnioski i zarzutu co do udziału w sprawie goleniowskiej policji i prokuratury. Sędzia potwierdziła fakt ich posiadania w aktach i że są sądowi znane.

Pierwszy był przesłuchiwany syn oskarżonej Barbary S., która sprzątała w domu poszkodowanego. Mimo pokrewieństwa dobrowolnie zgodził się zeznawać. W dniu kradzieży przywiózł matkę do domu w Rurzycy. Świadek był wyraźnie zdenerwowany, zasłaniał się brakiem pamięci, a część jego zeznań była sprzeczna z tym co zeznawał wcześniej. Na pytanie poszkodowanego Edwarda Szymańskiego, czy gotów jest poddać się dobrowolnie badaniu wariografem – świadek odpowiedział twierdząco. Po zakończonym przesłuchaniu, wychodząc zwrócił się łamiącym głosem, wyraźnie wzruszony w stronę poszkodowanego – „dajcie nam już spokój”

Przesłuchania dwojga policjantów wykonujących w dniu kradzieży czynności na miejscu zdarzenia nie wniosły do sprawy nic nowego – potwierdzili swoje wcześniejsze zeznania. Ponieważ pozostali świadkowie nie stawili się, sędzia chciała na zakończenie rozprawy odtworzyć nagrania z domowego monitoringu w domu poszkodowanego z dnia kradzieży. Jednak problemy techniczne to uniemożliwiły. Następna rozprawa wyznaczona została na 21 stycznia 2021 r.

Więcej o szczegółach sprawy czytaj poniżej – w „powiązane”

red.
powiązane – „Wynieśli dwa sejfy z pieniędzmi i biżuterią”

Goleniów

Posadzą las

Goleniów. Ponad setka osób będzie jutro sadzić las.

Opublikowane

w dniu

Nadleśnictwo Goleniów dostarczy sadzonki i ludzi, którzy wraz z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA oraz pracownikami IKEI będą jutro od godz. 10 sadzić las na północ od Miękowa.

red.

powiązane – „Dwa marsze w niedzielę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dwa marsze w niedzielę

Goleniów. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przez Goleniów przejdą dwa marsze.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy to MARSZ DLA JEZUSA – uroczysta, barwna, radosna procesja, która wyruszy o godz. 11:40 z Plant. Parafia pw. Św. Katarzyny ogłasza konkurs na najpiękniejszą oraz na najdłuższą palmę; zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostaną przyznane i wręczone na Mszy Świętej o godz. 12:00.

W tym samym dniu, w rocznicę śmierci św. Jan Pawła II, w duchowej łączności z Polakami w wielu miastach Polski i na całym świecie, odbędzie się goleniowski MARSZ PAPIESKI, marsz wdzięczności za życie, dzieło i pontyfikat św. Jana Pawła II. Parafia pw. Sw. Katarzyny zapraszamy na wieczorną Mszę o godz. 18:00, po Mszy o godz. 19:00 wymarsz z placu przed kościołem, ulicami miasta, do pomnika Jana Pawła II, stojącego przed kościołem św. Jerzego – zabierzcie ze sobą flagi biało-czerwone, świece, znicze, które złożymy przed pomnikiem. Podczas marszu wsłuchamy się w głos oraz nauczanie, zawsze zatroskanego o Polskę i Polaków, św. Jana Pawła II.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina spółkom, spółki gminie

Goleniów. Radni zdecydowali dzisiaj o dokapitalizowaniu spółek GWiK i „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów”.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie kapitału zakładowego w tych spółkach poprzez objęcie w nich przez gminę udziałów – w GWiK za 880 tys zł i w Porcie Lotniczym za 680 tys zł. Skarbnik gminy uzasadnił te operacje trudną sytuacją finansową obu spółek, w których gmina jest udziałowcem – w GWiK 100%, a w Porcie Lotniczym 2,5% (tu według skarbnika strata za rok 2022 to ok. 10.6 mln zł.).

W praktyce wydatki z budżetu gminy w ten sposób uchwalone, trafią z powrotem do… jej budżetu – obie spółki zalegają bowiem z zapłatą gminie podatku od nieruchomości za rok 2022 właśnie wymienione kwoty dokapitalizowania i mają za nie spłacić te zaległości.

Jak podał skarbnik, gmina dofinansowała Port Lotniczy po raz pierwszy od roku 2010.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie