Connect with us

Goleniów

Przesłuchany syn oskarżonej i policjanci

Goleniów. Przed Sądem Rejonowym w Goleniowie odbyła się dzisiaj druga rozprawa w procesie o kradzież biżuterii i pieniędzy 5 lat temu z domu w Rurzycy.

Opublikowane

w dniu

Prowadziła ją sprawnie przez blisko 3 godziny sędzia Magdalena Żmijewska w obecności dziennikarzy – w tym z TVP. Na początku swoje zeznania z poprzedniej rozprawy kontynuował poszkodowany Edward Szymański. Kończąc upewnił się, czy w aktach sprawy są jego pisemne wnioski i zarzutu co do udziału w sprawie goleniowskiej policji i prokuratury. Sędzia potwierdziła fakt ich posiadania w aktach i że są sądowi znane.

Pierwszy był przesłuchiwany syn oskarżonej Barbary S., która sprzątała w domu poszkodowanego. Mimo pokrewieństwa dobrowolnie zgodził się zeznawać. W dniu kradzieży przywiózł matkę do domu w Rurzycy. Świadek był wyraźnie zdenerwowany, zasłaniał się brakiem pamięci, a część jego zeznań była sprzeczna z tym co zeznawał wcześniej. Na pytanie poszkodowanego Edwarda Szymańskiego, czy gotów jest poddać się dobrowolnie badaniu wariografem – świadek odpowiedział twierdząco. Po zakończonym przesłuchaniu, wychodząc zwrócił się łamiącym głosem, wyraźnie wzruszony w stronę poszkodowanego – „dajcie nam już spokój”

Przesłuchania dwojga policjantów wykonujących w dniu kradzieży czynności na miejscu zdarzenia nie wniosły do sprawy nic nowego – potwierdzili swoje wcześniejsze zeznania. Ponieważ pozostali świadkowie nie stawili się, sędzia chciała na zakończenie rozprawy odtworzyć nagrania z domowego monitoringu w domu poszkodowanego z dnia kradzieży. Jednak problemy techniczne to uniemożliwiły. Następna rozprawa wyznaczona została na 21 stycznia 2021 r.

Więcej o szczegółach sprawy czytaj poniżej – w „powiązane”

red.
powiązane – „Wynieśli dwa sejfy z pieniędzmi i biżuterią”

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Na kanalizacje w Mostach

Goleniów. Tylko jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez gminę Goleniów o0trzyma dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Opublikowane

w dniu

To budowa sieci kanalizacji sanitarnej przesyłowej z miejscowości Mosty do PG „Wysypisko” w miejscowości Podańsko – 4 750 000 zł
Dachowanie pod Goleniowem. Gmina wnioskowała o inwestycje warte ok. 50 mln zł.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Milion różnicy

Goleniów. Dwie firmy złożyły oferty na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej z Goleniowa do Marszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pierwsza oferta za 1 468 437,73 zł wpłynęła od firmy MDB Sp. z o.o. ze Szczecina. Drugą o wartości 2 457 687,60 zł złożyła firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Łozienicy.

W ramach ogłoszonego postępowania wykonany zostanie pierwszy etap stanowiący kontynuację istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej przy skrzyżowaniu z rondem ulic Maszewskiej i Tartacznej do ronda w kierunku Marszewa. W drugim etapie powstanie ostatni fragment ścieżki do samej miejscowości.
Gmina może liczyć na 85% dofinansowania tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie