Connect with us

Aktualności

Przesadzili

Kilka lat temu wycięto w pień topole, rosnące wzdłuż płotu zespołu boisk sportowych przy ul. Szkolnej. Pojawiły się co prawda tak zwane nasadzenia zastępcze, tyle że… w zupełnie innym miejscu.

Opublikowane

w dniu

Wymogi prawne, dotyczące owych nasadzeń, są tyle proste, co logiczne: za każde wycięte drzewo należy posadzić nowe. Przypomniał o tym na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Ireneusz Zygmański, zwracając uwagę na to, że choć ścianę zieleni, odgradzającą tereny rekreacyjne od ulicy, usunięto w 2012 roku, do dzisiaj nie zrobiono nic, by ją odtworzyć. Pomimo tego, że starostwo powiatowe wydało decyzję zobowiązującą gminę do posadzenia 90 drzew.

Doczekał się też już odpowiedzi, która – wydaje się – powinna trafić do annałów urzędniczych kuriozów. Wiceburmistrz Henryk Zajko poinformował go w niej, że zapisy decyzji zostały spełnione. Jako nasadzenia zastępcze potraktowano jednak… tuje, które w ubiegłym roku posadzono wzdłuż Strugi Goleniowskiej (na wysokości Plant). Czyli w zupełnie innym miejscu. Dodał jednak, że przy zespole boisk zostaną w niedalekiej przyszłości posadzone głogi. Te będą ekwiwalentem za… drzewa wycięte podczas remontu ul. Słowiańskiej i Niemcewicza. Czyli inwestycji realizowanej w zupełnie innym miejscu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie