Connect with us

Nowogard

Przerwana sesja

Obrady sesji rady miejskiej 29 stycznia br, zostały przez wiceprzewodniczącą rady Jowitę Pawlak przerwane.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W sesji zwołanej na wniosek burmistrza nie wzięli udziału radni PiS. Z tego też powodu, pod nieobecność przewodniczącego rady Marcina Nieradki (PiS), obrady prowadziła wiceprzewodnicząca RM Jowita Pawlak (klub Nowa). Po zreferowaniu projektów uchwał przez skarbnika radny Jacek Rafiński, złożył wniosek formalny o przejście do głosowania bez dyskusji. Wniosek formalny został poddany pod głosowanie i większością głosów został przyjęty. Wtedy prowadząca obrady Jowita Pawlak ogłosiła najpierw 15 minutową przerwę, a po niej oświadczyła, że ogłasza przerwę w sesji do następnej środy (5 lutego), do godz. 8.00.

Przeczytaj też:
Pat śmieciowy
Z deficytem i cięciami wydatków
Przewrót w Nowogardzie
Arytmetyka nie zawsze decyduje

Nowogard

Siła ssąca gleby

Nowogard. W Nadleśnictwie Nowogard ) w szkółce leśne jest zainstalowany tensomentr.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Woda z roku na rok staje się towarem coraz bardziej deficytowym – mówi Tadeusz Olborski z Nadleśnictwa Nowogard. Bezśnieżne zimy, suche lata z niewielką ilością opadów nie poprawiają sytuacji. Suma opadów w naszej szkółce od 13 maja do 31 lipca wyniosła 87 mm. Tu z pomocą, prócz oczywiście zamontowanej na szkółce deszczowni czy stacji pogodowej, przychodzi nam tensjometr – dodaje leśnik szkółkarz.

Tensjometr jest to proste urządzenie składające się z rurki wypełnionej wodą, zakończonej z jednej strony ceramiczną końcówką wbijaną w ziemię, a z drugiej manometrem, lub elektronicznym wyświetlaczem pokazującym aktualną siłę ssącą gleby. Pozwala to określić kiedy deszczowanie jest konieczne i jak długo powinno trwać, aby sadzonki mogły z niej skorzystać. Wiedza ta pomaga w pełni racjonalnie gospodarować skromnym zapasem życiodajnej wody, w oczekiwaniu na obfitsze opady i prawdziwe śnieżne zimy.

red.

powiązane – „Drzewo w niebezpiecznej siatce”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogard dezynfekowany

Nowogard. Nowogardzkie ulice i chodniki są dezynfekowane.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Od pewnego czasu odbywa się dezynfekcja chodników i ulic na terenie miasta w związku z zagrożeniem koronawirusem. Specjalnie do tego celu została przystosowana maszyna, która na co dzień zamiata ulice. Dezynfekcja jest prowadzona cyklicznie w poszczególne dni tygodnia.

red.

powiązane – „3 tysiące za „Kamenę””

Kontynuuj czytanie

Kultura

Inauguracja w NDK

Nowogard. Na 10 września br Nowogardzki Dom Kultury zapowiada inaugurację roku kulturalno-oświatowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki instruktorów oraz działalność pracowni i zespołów. Start godz. 17:00, sala widowiskowa NDK.

red.

powiązane – „Lato przeniesione na… jesień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie