Connect with us

Nowogard

Przerwana sesja

Obrady sesji rady miejskiej 29 stycznia br, zostały przez wiceprzewodniczącą rady Jowitę Pawlak przerwane.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W sesji zwołanej na wniosek burmistrza nie wzięli udziału radni PiS. Z tego też powodu, pod nieobecność przewodniczącego rady Marcina Nieradki (PiS), obrady prowadziła wiceprzewodnicząca RM Jowita Pawlak (klub Nowa). Po zreferowaniu projektów uchwał przez skarbnika radny Jacek Rafiński, złożył wniosek formalny o przejście do głosowania bez dyskusji. Wniosek formalny został poddany pod głosowanie i większością głosów został przyjęty. Wtedy prowadząca obrady Jowita Pawlak ogłosiła najpierw 15 minutową przerwę, a po niej oświadczyła, że ogłasza przerwę w sesji do następnej środy (5 lutego), do godz. 8.00.

Przeczytaj też:
Pat śmieciowy
Z deficytem i cięciami wydatków
Przewrót w Nowogardzie
Arytmetyka nie zawsze decyduje

Aktualności

Licealiści w więzieniu

Nowogard. Zakład Karny w Nowogardzie odwiedzili w ubiegłym tygodniu uczniowie klas maturalnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

 Młodzież zapoznała się ze strukturą jednostki oraz specyfiką służby funkcjonariuszy. Celem wizyty było zaznajomienie uczniów z zadaniami i organizacją Służby Więziennej, zasadami przyjęcia do służby, opisem jednostki i jej historią oraz zasadami funkcjonowania poszczególnych pionów służby. Wykład urozmaicony został prezentacją multimedialną oraz spotem przedstawiającym codzienne obowiązki funkcjonariuszy w służbie. Ponadto zainteresowani otrzymali też informacje dotyczące możliwości kształcenia w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki.
Goście zobaczyli oddział mieszkalny więzienia. Mieli również okazję zobaczyć tzw. cele zabezpieczającą.

Red. 

 
 
 

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sesja – nowe stawki za śmieci do komisji

Nowogard. Właśnie zakończyła się dzisiejsza sesja rady miejskiej w Nowogardzie.
Głównym punktem dzisiejszych obrad miało być przyjęcie uchwały zmieniającej uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jednak do ich uchwalenia nie doszło – propozycje opozycji zostały skierowane do komisji.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Przypadek skandaliczny

To przypadek skandaliczny – mówił w zeszłym tygodniu w „Popołudniowej Przeplatance” Radia Szczecin Tadeusz Płużański – historyk i dziennikarz – komentując sprawę organizacji przez nowogardzkie władze samorządowe Święta Niepodległości pod pokomunistycznym pomnikiem.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: nowogard.pl

Dawny pomnik „braterstwa broni” postawionym w Nowogardzie z inicjatywy PZPR w 1972 roku przy dzisiejszym Placu Wolności. Rada miejska podjęła już uchwałę o jego usunięciu, ale burmistrz Robert Czapla z „Nowej Lewicy” nie chce jej wykonać. „Tym samym dawny pomnik Braterstwa Broni z Armią Czerwoną wciąż stoi w centrum miasta. To jest zgroza” – uważa Tadeusz Płużański – „Ten przypadek jest skandaliczny i naganny. Takich przykładów niestety mamy wiele. A jeszcze pozostałości po Polsce sowieckiej, po sowieckiej okupacji pozostały. Nie wszystkie samorządy sobie z tym radzą, co gorsza, nie wszystkie chcą sobie z tym radzić – mówił Płużański.

Przeczytaj też:
Sesja po sesji – za śmieci bez zmian
Zabiorą szpitalowi 2,5 mln zł?

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie