Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Przejście w perspektywie

Budowy przejścia podziemnego na perony stacji kolejowej w Goleniowie nie wyklucza spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Opublikowane

w dniu

Zarząd spółki potwierdza, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Trzeba będzie jednak poczekać na to przynajmniej kilka lat, obecnie jest bowiem dopiero opracowywane studium wykonalności modernizacji linii kolejowej nr 402 Koszalin – Goleniów.

– W ramach tej inwestycji zaplanowana jest m.in. kompleksowa modernizacja stacji Goleniów, wraz z budową przejścia podziemnego na perony. Modernizacja linii kolejowej nr 402 Koszalin – Goleniów planowana jest do realizacji w przyszłej perspektywie finansowej w latach 2023 – 2027, przy założeniu, że projekt uzyska dofinansowanie z unijnego budżetu – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP-PLK.

Władze Goleniowa, o czym informowaliśmy, niedawno ogłosiły drugi przetarg na budowę nowego dworca kolejowo – autobusowego w tym mieście w wersji okrojonej właśnie o przejście podziemne. Oferty mają zostać otwarte pod koniec kwietnia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie