Connect with us

Aktualności

Przedszkole dla wszystkich chętnych

Z Janiną Mucek, dyrektorką Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy Goleniów, rozmawiamy o przygotowaniach do nowego roku szkolnego i opłatach za przedszkola.

Opublikowane

w dniu

Z analizy wynika, że od 1 września tego roku będziemy mieli przedszkola publiczne prowadzone przez gminę, w których opłata będzie wynosiła 1 zł za każdą godzinę ponad pieciogodzinny pobyt podstawy programowej. To będzie maksymalnie 88 zł miesięcznie plus  koszty wyżywienia. Tyle będą płacili rodzice w przedszkolach: nr 2, nr 4, "Tęczowa  Kraina" (przekazane do prowadzenia osobie fizycznej) oraz przedszkola w Białuniu i Mostach. Także we wszystkich oddziałach zerowych przy szkołach gminnych edukacja przedszkolna będzie się odbywała za darmo plus wyżywienie. Tam mamy w sumie 360 miejsc dla dzieci. Po dwa takie oddziały mamy również w szkołach nr 2, 3, 4, w Krępsku, w Kliniskach, oraz po jedym oddziale w Komarowie i Lubczynie. W szkole podstawowej nr 8 jest 60 miejsc, mówi J. Mucek.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie