Connect with us

Nowogard

Przebudowa biblioteki

Nowogard. Rozmowy w sprawie projektu przebudowy biblioteki miejskiej w Nowogardzie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

19 lutego br. burmistrz spotkał się w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie z Bernadetą Jastrzębską z Arch+, której firma została wyłoniona w przetargu dotyczącym wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę nowogardzkiej biblioteki. Projektantka złożyła ofertę na kwotę 33.210 złotych (najdroższa spośród 8 ofert opiewała na kwotę 220 170 zł).
Stojący w centrum miasta przy Placu Wolności trzykondygnacyjny budynek, w którym mieści się Miejska Biblioteka Publiczna ma 42 lata i blisko 1500 mkw. powierzchni użytkowej, na których odbywa się szereg zajęć dla starszych i młodszych – nie tylko czytelników.
W planach przebudowy jest powstanie bibliotecznej kawiarni. Potrzebujących skupienia czytelnicy dostana tzw. “kapsuły ciszy” – specjalne kabiny akustyczne, dające możliwość “wyłączenia się” z otoczenia. W części łazienek pojawią się przewijaki dla niemowląt. Na zewnątrz, od strony murów, ma powstać letni “ogródek” dla miłośników książek i innych form intelektualnego odpoczynku oferowanych przez bibliotekę.
Zostaną też wyremontowane podjazdy dla osób niepełnosprawnych, a poszczególne sale, w tym czytelnia i wypożyczalnia zostaną powiększone. Przebudowa uwzględnia też m.in. termomodernizację i remont wnętrza biblioteki, przebudowę i remont instalacji sanitarnych, kotłowni i instalacji c.o.,instalacji wentylacyjnej grawitacyjnej, odgromowej a także m.in. ramontu dachu. Jednym z rozwiązań może być instalacja systemu fotowoltaicznego, którzy rozwiązałby też sprawę oświetlenia budynku. O dotacje na inwestycje łączące modernizację obiektów użyteczności publicznej z oszczędnością energetyczną w ramach odnawialnych źródeł energii, urząd będzie się starać między innymi w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska lub z Funduszy Norweskich.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa na przebudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej ma zostać wykonana do 4 czerwca 2020r.

Red.

powiązane

„Nowogardzkie śmieci zalegają na ulicach? – oświadczenie”,

Przypadek skandaliczny

Nowogard

Zespół się wczoraj zebrał

Nowogard. W środę 25 marca br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie doszło do zebrania Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Komunikat z tego spotkania jest nad wyraz lakoniczny – „W trakcie spotkania, które poprowadził Krzysztof Kolibski – zastępca burmistrza (przewodniczący zespołu), rozmawiano o bieżącej sytuacji w gminie w związku z epidemią koronawirusa. Poruszono kwestie dotyczące: działalności nowogardzkiego szpitala, Ośrodka Pomocy Społecznej, szkół i przedszkoli działających na terenie gminy oraz komunikacji miejskiej”.

red.

powiązane – „Nowogard ma zespół

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Wiezienia – kolejne ograniczenia

Goleniów, Nowogard. Władze więzień w Goleniowie i Nowogardzie wprowadziły kolejne ograniczenia w życiu więźniów.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

ZK Goleniów – „Począwszy od dnia 24 marca 2020 r. od godziny 15:00, na terenie Zakładu Karnego w Goleniowie na okres 14 dni z ewentualną możliwością przedłużenia o koleje dni, wstrzymuje się: zatrudnienie osadzonych poza terenem jednostek penitencjarnych; udzielanie osadzonym widzeń; odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych.
Zakład Karny w Goleniowie podejmie wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej.

ZK Nowogard – „Od dnia 24 marca 2020 r. od godziny 6.00, na terenie Zakładu Karnego w Nowogardzie i Oddziału Zewnętrznego w Płotach na okres 14 dni wstrzymuje się: zatrudnienie osadzonych poza terenem jednostki penitencjarnych, udzielanie osadzonym widzeń, odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych, przeprowadzanie zajęć o charakterze zbiorowym.
Zakład Karny w Nowogardzie i Oddział Zewnętrzny w Płotach podejmą wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej”.

Red.

powiązane – „Więzienia bez odwiedzin

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Śmieci – nowe stawki uchwalone

Nowogard. Głównym punktem sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie obradującej 28 lutego br. była sprawa przyjęcia projektu uchwały w sprawie nowych stawek za gospodarowanie odpadami.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Nowogard. Głównym punktem sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie obradującej 28 lutego br. była sprawa przyjęcia projektu uchwały w sprawie nowych stawek za gospodarowanie odpadami.

Projekt uchwały w sprawie stawek nowych za odbiór odpadów komunalnych przedstawiła radna Jowita Pawlak (Nova). Zakładał on podwyżkę o złotówkę dotychczasowej stawki za odbiór odpadów zbieranych selektywnie i dwukrotność tej stawki jako opłaty karnej w przypadku odpadów niesegregowanych, czyli zmieszanych.
Uchwała o nowych stawkach została przyjęta – za 10 (PiS, Nowa), wstrzymało się 9 radnych (w tym Lewica).

Teraz tylko w gminie Goleniów – jako jedynej gminie powiatu – nie dokonano jeszcze zmiany cen za odbiór odpadów komunalnych.

Red.

powiązane – „W Goleniowie i Nowogardzie najtaniej – na razie”, „Przepytali audytora – są nowe propozycje stawek za śmieci”, „W Nowogardzie za śmieci taniej?”, „Sesja – nowe stawki za śmieci do komisji”, „Nowogardzkie śmieci zalegają na ulicach? – oświadczenie”.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie