Connect with us
  • zostań pracownikiem Lidla
  • https://www.zabka.pl/franczyza

Maszewo

Protest mieszkańców Jenikowa

Maszewo. Wczoraj mieszkańcy Jenikowa spotkali się z burmistrzem i przedstawicielami „Drobimexu”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jego uczestnik, Rafał Piłat napisał do nas:”…w sprawie protestu mieszkańców Jenikowa przeciwko budowie fermy drobiu. Wczoraj odbyło się burzliwe spotkanie w wiejskiej świetlicy z udziałem przedstawicieli inwestora i burmistrza Maszewa. Budowa (jak się okazuje ogromnej fermy) planowana jest w bardzo bliskiej odległości od wioski, około 500m. A jej powstanie grozi zanieczyszczeniem terenu, powietrza, wód nawierzchniowych i gruntowych, nie wspominając o uciążliwościach zapachowych i wzmożonym ruchu TIR-ów (około 130 dziennie). Jako mieszkańcy chcemy, by władze gminy wystąpiły do niezależnego instytutu naukowego (np. Uniwersytetu Szczecińskiego) o wykonanie ekspertyzy dotyczącej potencjalnego oddziaływania planowanej fermy na tereny przyległe. Z pewnych źródeł wiemy, iż raporty inwestora odnośnie oddziaływania na środowisko, które przedłożył celem uzyskania decyzji środowiskowej, są w wielu punktach bardzo zaniżone”.

Jak nam powiedział burmistrz Paweł Piesio jeszcze nic w tej sprawie nie jest przesądzone. Ustalono, że w najbliższą środę w urzędzie gminy w Maszewie odbędzie się spotkanie z udziałem mieszkańców Jenikowa, burmistrza i „Drobimexu”

red.

powiązane – „Mniejsza podwyżka”

Maszewo

Dzień Strażaka w Radzanku, a wóz dla Przemocza

Maszewo. 4 maja br. odbyły się tam gminne obchody Dnia Strażaka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Floriana w Radzanku. Podczas mszy w intencji strażaków ksiądz Marek Miecznik złożył wyrazy uznania i szacunku dla ich bezinteresownej służby na rzecz bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzkiego.
W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa po Mszy burmistrz Paweł Piesio wraz z wiceprzewodniczącym rady miejskiej Mirosławem Górskim wręczyli symboliczne wiązanki kwiatów i listy gratulacyjne na ręce Zbigniewa Radawca Komendanta Gminnego OSP w Maszewie oraz Marcina Gibkiego Prezesa Gminnych Jednostek OSP w Maszewie.

Jak podaje gmina, według Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w 2021 r. województwo zachodniopomorskie wzbogaci się o 11 nowych wozów strażackich – z czego jeden trafi do jednostki OSP w Przemoczu. Obecnie strażacy w Przemoczu dysponują mocno przestarzałym samochodem Jelczem Hydromillem II z 1982 r.

red.

powiązane – „Przebudowa drogi”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Przebudowa drogi

Maszewo. Zachodniopomorski Zarządu Dróg Wojewódzkich zapowiada przebudowę drogi Maszewo-Dębice.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będzie realizowana w ramach zadań jednorocznych – obok dużych projektów drogowych finansowanych ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – to drugi ważny obszarem inwestycyjnym Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

ZZDW chce w 2021 r. zrealizować ponad 50 zadań jednorocznych w tym właśnie przebudowę drogi Maszewo-Dębice w ciągu DW 106.

red.

powiązane – „Mieszkańcy – interwencja w sprawie drogi”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Studenci zaszczepią

Maszewo. Studenci PUM będą pomagali w szczepieniach w miejskiej przychodni.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, burmistrz w porozumieniu z lekarzem Adrianą Stenką wystąpił z prośbą do Dziekana Wydziału Medycyny i Stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. dr hab. Leszka Domańskiego o oddelegowanie dwojga studentów VI roku medycyny do pomocy w punkcie szczepień, znajdującym się w Niepublicznej Przychodni Miejskiej w Maszewie. Dziekan wyraził zgodę. Studenci wspomogą działania przychodni, dzięki czemu akcja szczepień zostanie zrealizowana dużo sprawniej.

To znaczne wsparcie jednego z dwóch działających na terenie gminy Maszewo punktów szczepień. Poza wspominaną Niepubliczną Przychodnią Miejską – w Maszewie zaszczepić się można także w przychodni przy ul. Szkolnej 10a/7 – ESKULAP Podstawowa Opieka Zdrowotna.

red.

powiązane – „Gdzie będzie punkt szczepień powszechnych?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie