Connect with us

Maszewo

Protest mieszkańców Jenikowa

Maszewo. Wczoraj mieszkańcy Jenikowa spotkali się z burmistrzem i przedstawicielami „Drobimexu”.

Opublikowane

w dniu

Jego uczestnik, Rafał Piłat napisał do nas:”…w sprawie protestu mieszkańców Jenikowa przeciwko budowie fermy drobiu. Wczoraj odbyło się burzliwe spotkanie w wiejskiej świetlicy z udziałem przedstawicieli inwestora i burmistrza Maszewa. Budowa (jak się okazuje ogromnej fermy) planowana jest w bardzo bliskiej odległości od wioski, około 500m. A jej powstanie grozi zanieczyszczeniem terenu, powietrza, wód nawierzchniowych i gruntowych, nie wspominając o uciążliwościach zapachowych i wzmożonym ruchu TIR-ów (około 130 dziennie). Jako mieszkańcy chcemy, by władze gminy wystąpiły do niezależnego instytutu naukowego (np. Uniwersytetu Szczecińskiego) o wykonanie ekspertyzy dotyczącej potencjalnego oddziaływania planowanej fermy na tereny przyległe. Z pewnych źródeł wiemy, iż raporty inwestora odnośnie oddziaływania na środowisko, które przedłożył celem uzyskania decyzji środowiskowej, są w wielu punktach bardzo zaniżone”.

Jak nam powiedział burmistrz Paweł Piesio jeszcze nic w tej sprawie nie jest przesądzone. Ustalono, że w najbliższą środę w urzędzie gminy w Maszewie odbędzie się spotkanie z udziałem mieszkańców Jenikowa, burmistrza i „Drobimexu”

red.

powiązane – „Mniejsza podwyżka”

Maszewo

Dla Maszewa 260 tys zł.

Maszewo. Burmistrz odebrał czek o wartości 263 040 zł z rąk pełnomocnika rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa w obecności wojewody zachodniopomorskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, środki te gmina zamierza wydać na sprzęt komputerowy, oprogramowanie i szkolenia oraz inne zakupy niezbędne do przygotowania urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami.

red.

powiązane – „Nowy kierownik OPS”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Nowy kierownik OPS

Maszewo. Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie od 1 października ma nowego kierownika.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, została nim Joanna Pyza. Wcześniej zajmowała stanowisko zastępcy kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach.

red.

powiązane – „Zniszczone wiaty”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Zniszczone wiaty

Maszewo. W ostatni weekend w Maszewie przy ul. Nowogardzkiej zniszczono dwie wiaty przystankowe.

Opublikowane

w dniu

Nieznani sprawcy wszystkie szyby popisali markerem. Sprawa została zgłoszona na policję. Wszystkich, którzy mogą mieć wiedzę o sprawcy tego wykroczenia, gmina prosi o kontakt z policją lub Urzędem Miejskim w Maszewie.

red.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie