Connect with us

Aktualności

Prospołecznie, progospodarczo

Swój program wyborczy oficjalnie zaprezentował dzisiaj wieczorem czwarty z kandydatów do stanowiska burmistrza gminy Goleniów – Krzysztof Sypień.

Opublikowane

w dniu

Reprezentant komitetu Nasz Goleniów Nasza Gmina, do tej pory znany głównie jako założyciel i dyrygent orkiestry dętej Wood & Brass Band Goleniów, ze wspierającymi go ludźmi i zaproszonymi goścmi spotkał się w restauracji "Olimp", prezentując swoje pomysły na to, jak funkcjonować powinna gmina. Podzielił swój program na dwa bloki tematyczne – społeczny i gospodarczy.

"W sferze społecznej stawiam na budżet obywatelski, politykę prorodzinną, bezpieczeństwo mieszkańców gminy i zwiększenie nakładów na kulturę, w tym budowę nowego Goleniowskiego Centrum Kultury. Kwestie gospodarcze to budownictwo komunalne, pozyskanie nowych inwestorów do Goleniowskiego Parku Przemysłowego, współpraca z biznesem lokalnym, rozbudowa sieci drogowej, parkingi i ścieżki rowerowe. Chcę też odbetonować miasto, wprowadzając między innymi więcej zieleni na Planty oraz powrócić do architektonicznej koncepcji Serca Miasta", powiedział nam po zakończeniu oficjalnej części konwencji.

K. Sypień zadeklarował także, że jeśli zostanie wybrany na burmistrza gminy, zakończy działalność w orkiestrze, gotowy do poprowadzenia tej ostatniej jest bowiem jeden z jego współpracowników. Uważa, że zespół – jako de facto osobna instytucja kultury – powinien być nadal dofinansowany z budżetu samorządowego.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie