Connect with us

Goleniów

Propaganda przekierowana?

Goleniów. Profil burmistrza Krupowicza na FB od miesiąca zamiera.

Opublikowane

w dniu

Od 30 października ukazało się na nim tylko 9 informacji (ostatni wpis z 23.11.br) – przeważnie kulturalnych, niepolitycznych i niepropagandowych. Ustał nieustanny lans, który tworzyli na prywatnym – ale utrzymywanym za pieniądze gminnych podatników i na koszt gminy – profilu burmistrza na FB i pod jego osobistą redakcją gminni urzędnicy z nieformalnego „wydziału propagandy”, w płatnej współpracy z prywatna firmą Tomasza Chacińskiego, z użyciem gminnego sprzętu. Wcześniej, mimo zwolnienia lekarskiego burmistrza, redagowana przez niego propaganda zalewała ten prywatny profil (często pisana w pierwszej osobie), czyniąc z niego główny kanał informacyjny gminy – kosztem gminnej strony internetowej oraz jej profilu na FB.

Od pewnego czasu jednak to profil gminy na FB stał się wreszcie jej głównym kanałem informacyjnym – bez nachalnego lansu burmistrza, w miarę bezstronny. Od 30 września ukazało się tam ok. 40 różnych informacji gminnych – w większość niezamieszczanych na profilu burmistrza. Wcześniej było odwrotnie.
Wiceburmistrz Tomasz Banach zapytany, czy to świadome działanie kierownictwa gminy odpowiedział, że nie było takich decyzji, a opisana sytuacja wynika raczej absencji chorobowej burmistrza Krupowicza.

red.

powiązane – „Kolejne nielegalne protesty – relacjonuje burmistrz”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie