Connect with us

Aktualności

Promień z nowym zarządem

Bez dyskusji, za to jednogłośnie odwołano dziś stary zarząd klubu LUKS Promień Mosty i komisję rewizyjną, która go miała nadzorować. Zaraz potem wybrano nowy zarząd i komisję, w zupełnie innych składach.

Opublikowane

w dniu

Stary zarząd zdał sprawozdanie za okres od 1 stycznia do 20 grudnia, rozliczył tegoroczne finanse. Do rozliczenia tego roku nie było zastrzeżeń. Chwilę potem stare władze klubu odwołano, wybrano nowe, które mają zaprowadzić w klubie nowe porządki, a przede wszystkim przedstawić władzom gminy program naprawy klubu; od tego zależeć będzie m.in. dotacja na działalność klubu w roku 2015.

Nie było dyskusji nad sprawą zwrotu 11 tysięcy (a nie dziesięciu, jak wcześniej podaliśmy) złotych do budżetu gminy. Dla klubu sprawa jest zamknięta, bo pieniądze z własnych środków zwrócił ustępujący prezes, Jarosław Szcześniewicz. Jak nam powiedział, jest to suma kwot z trzech umów z roku 2013, których prawidłowość zakwestionowała kontrola finansowa ze strony gminy. J. Szcześniewicz wpłacił kwestionowaną kwotę, by nie doprowadzić do zapaści finansowej klubu, ale zamierza prowadzić z gminą spór w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. "-Umowy były sporządzone, zostały zrealizowane, kontrola zarzuciła im jedynie braki formalne, konkretnie brak podpisów drugiego członka zarządu klubu. Uważam, że tę sprawę można było załatwić prosto, poprzez złożenie brakujących podpisów" – uważa były prezes.

W skład nowego zarządu klubu weszli Arkadiusz Kaznowski, Marek Włodarczyk, Jerzy Maksym, Tomasz Majewski i Wojciech Wiliński. Wybiorą spośród siebie nowego prezesa klubu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie