Connect with us

Aktualności

Prolog maratonu

Wprawdzie Maraton Puszczy Goleniowskiej odbędzie się za tydzień, ale jego organizatorzy biegną swój maraton już dziś, w sobotę 21 września: za tydzień nie będą mieć czasu na bieganie. Punktualnie o godzinie 8.00 bieg rozpoczęli Aneta Gapińska i Artur Bęben z Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Warunki do biegu są bardzo dobre: chłodno (rano było ok. 6 stopni), ale nie pada i nie wieje. Na razie (9 rano) jest trochę mgły, ale wkrótce się ona rozejdzie.

W południe na trasę wyruszy Darek Gapiński, bieg prawdopodobnie skończy razem z uczestnikami ostatniego treningu przedmaratońskiego, który rozpocznie się o godzinie 16.

Uzupełnienie: Aneta i Artur skończyli bieg przed godz. 13, godzinę wcześniej na trasę wyruszyli Darek Gapiński i autor tej notki, maraton kończyli wraz z uczestnikami tradycyjnego, sobotniego treningu. Tak więc organizatorzy biegu jako pierwsi przebiegli cały leśny maraton, sprawdzili trasę i jej trudność. Jeśli o to ostatnie chodzi, to opinia jest zgodna: ta trasa weryfikuje potoczny pogląd, że bieganie po lesie jest najprzyjemniejszą formą ruchu. To, co jest przyjemne na dystansie 5 czy 10 km, niekoniecznie tak samo jest odbierane na pełnym dystansie maratońskim. Ukończenie maratonu na pewno da jednak satysfakcję jego uczestnikom.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie