Connect with us

Aktualności

Prokuratura zajmie się sądem?

Prokurator Rejonowy w Goleniowie Beata Belcarska zapoznała się z materiałami prasowymi dotyczącymi zwołania w goleniowskim Sądzie Rejonowym w dniu 12.04.br. rozprawy mogącej sprowadzić na wezwanych zagrożenie zdrowia i życia.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym kierowana przez nią prokuratura będzie musiała zdecydować, czy uznać podane w prasie informacje jako zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa i wiceprezesa tergoż sądu, czy też sprawę zbagatelizować. Tak czy inaczej postępowanie wyjaśniające wydaje się w tej sytuacji konieczne.
Oto fragment artykułu z "Gazety Goleniowskiej" z dnia 25.04.br.:

Sędzia i wiceprezes Sądu Rejonowego w Goleniowie Anna Winnicka-Kaliszewska, wzywając blisko 160 osób do nieprzygotowanego na to budynku sądu, spowodowała zagrożenie ich zdrowia i życia.
(…) Sędzia-wiceprezes, zwołując posiedzenie sądu dla tak dużej liczby uczestników powinna wiedzieć, że jest to wbrew przepisom, o których mówi zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie A. Skarzypczak na str. 2 tego wydania. Wynika z nich jednoznacznie, że sędzia tego posiedzenia do budynku przy ul. Kilińskiego w ogóle nie powinna zwoływać. A zwołując je, sprowadziła na uczestników zagrożenie ich zdrowia i życia. Wszystko wskazuje na to, że nieświadomie złamała przepisy – co nie zwalnia jej od odpowiedzialności. Podobnie jak jej przełożonego prezesa Sądu Rejonowego w Goleniowie Pawła Balcerowicza. (…)

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie