Connect with us

Aktualności

Projekt nowej Rampy gotowy

Gotowy jest już projekt nowego „wcielenia” klubu Rampa, który jeszcze kilka lat temu przyciągał do Goleniowa miłośników ciężkich brzmień z całego regionu (i nie tylko). Wkrótce złożony zostanie wniosek o pozyskanie dotacji na generalny remont pokolejowego budynku.

Opublikowane

w dniu

Działający przy ul. Dworcowej w pokolejowych magazynach klub, w którym regularnie występowały gwiazdy polskiej sceny rockowej, ale też zespoły z całego praktycznie świata zamknięty został przez prowadzących go prywatnych przedsiębiorców z końcem 2013 roku. Niedawno obiekt przejęła gmina, chcąc, by miejsce to znów ożyło. Projekt jego rewitalizacji, wykonany przez szczecińską pracownię architektoniczną MILO 7, jest już gotowy, wkrótce odebrane zostanie pozwolenie na budowę, a to pozwoli ubiegać się, wspólnie ze Stargardem i partnerem z Niemiec, o dotacje z unijnego programu Interreg Va.

Wniosek o unijne dofinansowanie ma być złożony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli uda się uzyskać dotację, remont ruszy najpewniej wiosną. W zależności od tego, jaką kwotę uda się pozyskać, jest możliwość rozszerzenia zakresu robót o renowację stojącej obok "Rampy" zabytkowej wieży ciśnień.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie