Connect with us

Aktualności

Projekt nowej Rampy gotowy

Gotowy jest już projekt nowego „wcielenia” klubu Rampa, który jeszcze kilka lat temu przyciągał do Goleniowa miłośników ciężkich brzmień z całego regionu (i nie tylko). Wkrótce złożony zostanie wniosek o pozyskanie dotacji na generalny remont pokolejowego budynku.

Opublikowane

w dniu

Działający przy ul. Dworcowej w pokolejowych magazynach klub, w którym regularnie występowały gwiazdy polskiej sceny rockowej, ale też zespoły z całego praktycznie świata zamknięty został przez prowadzących go prywatnych przedsiębiorców z końcem 2013 roku. Niedawno obiekt przejęła gmina, chcąc, by miejsce to znów ożyło. Projekt jego rewitalizacji, wykonany przez szczecińską pracownię architektoniczną MILO 7, jest już gotowy, wkrótce odebrane zostanie pozwolenie na budowę, a to pozwoli ubiegać się, wspólnie ze Stargardem i partnerem z Niemiec, o dotacje z unijnego programu Interreg Va.

Wniosek o unijne dofinansowanie ma być złożony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli uda się uzyskać dotację, remont ruszy najpewniej wiosną. W zależności od tego, jaką kwotę uda się pozyskać, jest możliwość rozszerzenia zakresu robót o renowację stojącej obok "Rampy" zabytkowej wieży ciśnień.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie