Connect with us

Aktualności

Procesu nie będzie

Sąd Rejonowy w Goleniowie umorzył dziś (13 października) postępowanie w sprawie o zniesławienie (art. 212 par. 2 KK), którą dziennikarzowi Gazety Goleniowskiej, Cezaremu Martyniukowi, wytoczył Dariusz M.

Opublikowane

w dniu

Pozew dotyczył artykułów prasowych dotyczących zarzutów stawianych Dariuszowi M. przez prokuraturę i grono osób twierdzących, że przez owego pana doznały dużego uszczerbku we własnych majątkach. Choć w tej chwili toczą się trzy sprawy karne, a listy zarzutów są długie, Dariusz M. twierdzi, że wszystko co zostało napisane – to kłamstwo. Podnosił, że w artykułach ujawniono jego tożsamość i przez to narażono na utratę czci.
Sąd odmówił prowadzenia procesu. Sędzia stwierdził, że skoro opisując materię autor ograniczył się do podania imienia i pierwszej litery nazwiska, nie ma mowy o ujawnianiu tożsamości osoby, o której pisze. Sąd uznał też, że treść artykułów mieści się w granicach działalności wolnej prasy, a skoro faktycznie toczą się procesy przeciwko Dariuszowi M., prasa ma prawo o tym informować.
Postanowienie sądu jest nieprawomocne, pewnie zostanie zaskarżone przez adwokata Dariusza M.

Bohater artykułów złożył do sądów kilka aktów oskarżenia, pisanych według jednego wzoru, zmieniając w praktyce tylko załączniki (kopie artykułów rzekomo naruszających dobre imię Dariusza M.). Przed rokiem Sąd Rejonowy w Szczecinie już jedno postępowanie umorzył, nie dopatrując się w treści artykułu naruszenia dobrego imienia bohatera. Drugie umorzenie miało miejsce w poniedziałek. Kolejna sprawa toczy się obecnie przed Sądem Rejonowym w Goleniowie; tym razem do żądania kary przewidzianej Kodeksem karnym doszły jeszcze roszczenia finansoweDariusza M.: 45 tys. zł zwrotu kosztów leczenia, 840 tysięcy zł utraconych zysków, oskarżyciel wspomniał też coś o 30 milionach strat z tytułu budowy hali widowiskowej w Goleniowie, do której nie doszło rzekomo wskutek publikacji prasowych.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie