Connect with us

Nowogard

Problem z Mikołajem

Nowogard. Mikołajkowa wizyta burmistrza w przedszkolu zaskarżona do Sanepidu.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie nasz czytelnik przesłał do naszej wiadomości list skierowany do Sanepidu:

„Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Goleniowie

W dniu 4 grudnia doszło wręcz do zamachu na nasze dzieci w przedszkolu w Nowogardzie.
Żądam sprawdzenia i ukarania osób odpowiedzialnych za narażanie na zakażenie dzieci w przedszkolach nr 1 i nr 4 w Nowogardzie w dniu 4 grudnia 2020 roku. Do przedszkola w Nowogardzie chodzą moje wnuki, zgodnie z zakazem z dnia 2 listopada przez covid obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WEJŚCIA do przedszkola rodziców i osób postronnych.
A w przedszkolach w Nowogardzie pandemii już nie ma? Panie Dyrektorki urządziły sobie zabawy z Burmistrzem, zaproszonym obcym człowiekiem będącym mikołajem oraz kilkoma fotografami. Jest to narażanie na zarażenie dzieci koronawirusem wprowadzając osoby postronne i obce. Skąd mamy wiedzieć, że taki Mikołaj nie przenosi koronawirusa jak odwiedził pewnie ze 100 dzieci.
Rodzicom i Dziadkom zakazuje się wstępu do przedszkola żeby nie narażać naszych dzieci a tu robi się takie nieodpowiedzialne rzeczy. Musimy czekać na nasze dzieci poza przedszkolem za ogrodzeniem, a tu się kogoś obcego, a kto wie czy zdrowego. Czy Burmistrz i reszta pokazali negatywne testy na koronawirus wchodząc do przedszkola i naszych pociech? Wielu rodziców nawet nie wiedziało o takim wydarzeniu bo na pewno nie wyraziłoby na to zgody. Dyrekcja przedszkola oraz Burmistrz powinny ponieść surowe kary za urządzanie sobie zabaw narażać dzieci w okresie pandemii. Żądamy kar i mandatów oraz sprawdzenia przez sanepid dokumentów wejścia do przedszkola osób postronnych czy nie były chore!!!
Co to ma znaczyć, są równi i równiejsi, nie pozwalamy na takie traktowanie albo się wpuszcza wszystkich albo nikogo.
Żądamy pilnej interwencji!!!”

red.

powiązane – „Sylwester odwołany”

Nowogard

Dom Seniora i …

Nowogard. Według zapowiedzi burmistrza z 16 marca, budynek przy ul. 3 Maja 40 w Nowogardzie zamieni się w niedalekiej przyszłości w centrum aktywności dla miejscowych organizacji pozarządowych oraz seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na budynku został właśnie wyremontowany dach. Ten zabytkowy budynek opuszczony przez PSS „Społem” w dużej części nie był przez lata użytkowany. Gotowa jest już koncepcja zagospodarowania pomieszczeń, która z pozarządowcami została na miejscu skonsultowana. A to właśnie oni mają być w przyszłości współgospodarzami budynku.

W obiekcie ma zostać urządzony także dzienny Dom Seniora, na co gmina będzie mogła otrzymać dotacje. Korzystać będą mogły z niego przede wszystkim osoby samotne, potrzebujące kontaktu z innymi ludźmi.

red.

powiązane – „Zamknięty przejazd”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Stypendia sportowe

Nowogard. Burmistrz wręczył stypendia najlepszym sportowcom z Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 24 tysiące złotych z budżetu gminy przeznaczono na stypendia dla lokalnych sportowców, którzy uzyskali w ubiegłym roku dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Otrzymało je sześcioro atletów: uprawiająca boks Maja Razik, zawodniczka jiu-jitsu Nadia Białowąs (którą w klubie Berserker’s Team trenuje Karolina Zawodnik), kolarze: Filip Podgórski i Hubert Grygowski oraz kulturyści: Dominik Ciupan i Krzysztof Skryplonek.

Burmistrz zapowiedział, że w przyszłym roku stypendia wypłacane najlepszym lokalnym sportowcom wzrosną dwukrotnie.

red.

powiązane – „Zamknięty przejazd”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Zamknięty przejazd

Nowogard. Od poniedziałku będzie na kilka dni zamknięty przejazd kolejowy w centrum Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, w związku z remontem przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. 700-lecia w Nowogardzie, od dnia 20.03.2023r. godz. 07:00 do dnia 24.03.2023r. godz. 24:00 w/w przejazd będzie zamknięty.

Objazd poprowadzony zostanie zgodnie z załączonym schematem. Ruch pieszych zostanie utrzymany.

red.

powiązane – „BioEneris R-XXI”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie