Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Problem z Mikołajem

Nowogard. Mikołajkowa wizyta burmistrza w przedszkolu zaskarżona do Sanepidu.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie nasz czytelnik przesłał do naszej wiadomości list skierowany do Sanepidu:

„Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Goleniowie

W dniu 4 grudnia doszło wręcz do zamachu na nasze dzieci w przedszkolu w Nowogardzie.
Żądam sprawdzenia i ukarania osób odpowiedzialnych za narażanie na zakażenie dzieci w przedszkolach nr 1 i nr 4 w Nowogardzie w dniu 4 grudnia 2020 roku. Do przedszkola w Nowogardzie chodzą moje wnuki, zgodnie z zakazem z dnia 2 listopada przez covid obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WEJŚCIA do przedszkola rodziców i osób postronnych.
A w przedszkolach w Nowogardzie pandemii już nie ma? Panie Dyrektorki urządziły sobie zabawy z Burmistrzem, zaproszonym obcym człowiekiem będącym mikołajem oraz kilkoma fotografami. Jest to narażanie na zarażenie dzieci koronawirusem wprowadzając osoby postronne i obce. Skąd mamy wiedzieć, że taki Mikołaj nie przenosi koronawirusa jak odwiedził pewnie ze 100 dzieci.
Rodzicom i Dziadkom zakazuje się wstępu do przedszkola żeby nie narażać naszych dzieci a tu robi się takie nieodpowiedzialne rzeczy. Musimy czekać na nasze dzieci poza przedszkolem za ogrodzeniem, a tu się kogoś obcego, a kto wie czy zdrowego. Czy Burmistrz i reszta pokazali negatywne testy na koronawirus wchodząc do przedszkola i naszych pociech? Wielu rodziców nawet nie wiedziało o takim wydarzeniu bo na pewno nie wyraziłoby na to zgody. Dyrekcja przedszkola oraz Burmistrz powinny ponieść surowe kary za urządzanie sobie zabaw narażać dzieci w okresie pandemii. Żądamy kar i mandatów oraz sprawdzenia przez sanepid dokumentów wejścia do przedszkola osób postronnych czy nie były chore!!!
Co to ma znaczyć, są równi i równiejsi, nie pozwalamy na takie traktowanie albo się wpuszcza wszystkich albo nikogo.
Żądamy pilnej interwencji!!!”

red.

powiązane – „Sylwester odwołany”

Nowogard

R-XXI ma nowa kwaterę

Nowogard. 23 września 2022 r nastąpiło oficjalne otwarcie nowej kwatery składowania odpadów na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, którego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje R- XXI, 17.05.2021 r. Celowy Związek Gmin R-XXI podpisał umowę na budowę kwatery składowania odpadów. Całkowita powierzchnia kwatery wynosi ponad 6 ha, natomiast jej pojemność to 574 000 m3. Obok kwatery powstały trzy zbiorniki. Każdy o pojemności 1500 m3 z przeznaczeniem na odcieki i wody opadowe. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki w kwocie ponad 15 mln zł.

red.

powiązane – „R-XXI liczniejszy”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

W niedziele pchli targ

Nowogard. W niedziele 25 września odbędą się pierwsze urodziny pchlego targu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Laboratorium Przyszłości

Nowogard. Znaczną ilość wysokiej klasy urządzeń i pomocy naukowych odebrali 16 września dyrektorzy publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Była to druga już dostawa wspierających nowoczesną edukację sprzętów, które zakupione były ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy i stacje lutownicze, a spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania możliwości, jakie dają wirtualne laboratoria Empiriusz, w których z pomocą gogli i kontrolerów ruchu dokonuje się na przykład doświadczeń chemicznych.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie