Connect with us

Aktualności

Próba sił na Helenowie

Na osiedlu Helenów delikatnie się zagotowało. Poszło o… plenerową siłownię, której wybudowanie zapowiedziały władze gminy.

Opublikowane

w dniu

Na ostatniej przedwakacyjnej sesji Rady Miejskiej publicznie zapowiedziano, że siłownia wybudowana zostanie na starym placu zabaw pomiędzy SP 3 a boiskiem sportowym. Decyzja ta, co na osiedlu nie jest żadną tajemnicą, nie spodobała się przynajmniej kilkorgu członkom Rady Osiedla. Ci chcą, by siłownia stanęła przy klubie „Stara Hydrofornia” (na zdjęciu), w miniony poniedziałek kilka osób wybrało się więc na rozmowę do burmistrza Roberta Krupowicza, a w środę rozpoczęto zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie.

Trudno mieć oczywiście uwagi do takich działań, gdyby nie jeden szkopuł. Przynajmniej kilkoro mieszkańców osiedla, wyraźnie takim obrotem spraw rozeźlonych, powiedziało nam, że osoby zbierające podpisy subtelnym niedopowiedzeniem wprowadziły ich w błąd. Okazuje się otóż, że nie informowano ich o tym, że kwestią sporną jest tylko wybór miejsca pod siłownię, a nie to – jak sugerowano – czy w ogóle ma powstać. Ustne relacje potwierdzają zresztą bynajmniej nieanonimowe wpisy na Facebooku. Dodajmy, że wśród ludzi, którzy już złożyli podpisy są tacy, którzy chcą je wycofać.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie