Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Prezydent jest oszustem

Goleniów. Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej, burmistrz Robert Krupowicz kilkukrotnie nazwał prezydenta Szczecina Piotra Krzystka oszustem, a radnych z Koalicji Samorządowej pożytecznymi idiotami.

Opublikowane

w dniu

A wszystko to podczas procedowania projektu uchwały autorstwa radnych z klubu Koalicja Samorządowa (KS) w sprawie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Załomiu – od stycznia br. gotowego, ale zamkniętego z powodu braku docierających tam połączeń autobusowych. Radni zadali kluczowe pytanie o to, kiedy nowe centrum zacznie działać i zaproponowali w uchwale upoważnienie burmistrza do zawarcia porozumienia z prezydentem Szczecina, pozwalającego na uruchomienie przez Szczecin linii autobusowych ze Szczecina do wspomnianego centrum w Załomiu – za wynegocjowaną opłatą ze strony gminy Goleniów.

W odpowiedzi wiceburmistrz Tomasz Banach przedstawił prezentację, która historycznie ujmowała przebieg inwestycji i podział obowiązków z niej wynikających, tak by autobusy kursowały ze Szczecina do Załomia. Przywołał tu wciąż obowiązującą uchwałę rady miasta Szczecina z 2016 roku i będące jej skutkiem porozumienie burmistrza Krupowicza i prezydenta Krzystka z września tego samego roku.

I tak szczecińscy radni uchwalili wtedy:”…upoważnia się prezydenta miasta do podpisania porozumienia z gminą Goleniów w sprawie realizacji projektu „Budowa ul. Leśnej w dz. nr 143 w obr. Załom w gminie Goleniów” jako części centrum przesiadkowego komunikacji publicznej obydwu gmin w Załomiu…”, a następnie burmistrz z prezydentem podpisali porozumienie, w którym czytamy m.in:”… (miasto Szczecin) uruchomi po wybudowaniu i oddaniu do użytku ul. Leśniej linię autobusową w rejonie objętym dokumentacją projektową, w celu obsługi obu gmin, BEZ PONOSZENIA PRZEZ GMINĘ (Goleniów) KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ USŁUG ZDiTM SZCZECIN NA JEJ TERENIE…”

Zdaniem wiceburmistrza Banacha gmina Goleniów swoje zobowiązania wynikające z tego porozumienia wypełniła i oznacza to, że żadne nowe porozumnienie nie jest potrzebne bo nadal obowiązujue to z 2016 roku – a to co proponują w projekcie swojej uchwały radni z KS jest ze względu na opłaty na rzecz Szczecina od gminy Goleniów niekorzystne.

Komentują sprawę na sesji burmistrz Krupowicz nazwał prezydenta Krzystka oszustem, który niewywiązuje się z zwartego porozumienia, a radnych z KS pożytecznymi idiotami działającymi na korzyść prezydenta Krzystka z powodów politycznych – Koalicja Samorządowa to polityczna inicjatywa Piotra Krzystka, do której niedawno dołączyli goleniowscy radni z byłego klubu Ruch Miejski. Burmistrz Krupowicz wzywał tych radnych do wpłynięcia na swojego pryncypała (Krzystka), by wypełnił obowiązujące porozumienie.

W efekecie blisko dwugodznnej dyskusji rada nie głosowała projektu uchwału klubu KS, a pytanie o to kiedy centrum przesiadkowe zacznie przyjować autobusy ze Szczecina pozostało bez odpowiedzi. Burmistrz stoi na stanowisku wyegzekwowania porozumienia z 2016 roku nawet na drodze prawnej. Jednak jak nam powiedział wiceburmistrz Banach, w najbliższych dniach podjęte zostana próby przekonania prezydenta Szczecina do dobrowolnego wypełnienia zobowiązań wynikających ze wspomnianego porozumienia.

red.

powiązane – „P&R w Załomiu nadal pusty”

Goleniów

Półkolonie w GDK

Goleniów. 2 czerwca o godz. 16.00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury (wejście od ul. Młynarskiej) rozpoczynają się zapisy na „Wakacje z Goleniowskim Domem Kultury”.

Opublikowane

w dniu

]Jak podają organizatorzy, w tym roku wszystkie półkolonie mają ten sam program, który już teraz zamieszczony jest na stronie GDK. Są tam też dokładne terminy i lista osobowa wychowawczyń, które będą odpowiedzialne za dzieci w danym turnusie. Koszt półkolonii to 150 zł. Bez zmian pozostają godziny i dni: każdy turnus trwa od pon. do pt. w godz. 9.00 – 15.00.

red.

powiązane – „Jutro na Placu Pileckiego”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie