Connect with us

Aktualności

Prezesi goleniowskiego sądu wstydzą się…

…opinii publicznej i nie chcą się wypowiadać w sprawie skandalicznego potraktowania półtorej setki obywateli podczas rozprawy w ostatni piątek przed Sądem Rejonowym w Goleniowie. W żenujący sposób unikają też zrobienia sobie zdjęć jako funkcjonariuszom publicznym – wbrew prawu.

Opublikowane

w dniu

By wyjaśnić powody zwołania rozprawy z obowiązkowym stawiennictwem osobistym w tak małej salce z tak licznymi uczestnikami postępowania (opisaliśmy to w materiale "Korek w Goleniowskim sądzie"), zadzwoniliśmy do wiceprezes SR w Goleniowie, a jednocześnie przewodniczącej Wydziału Cywilnego tego sądu Anny Winnickiej – Kaliszewskiej z pytaniem, dlaczego do takiej sytuacji doszło w podległym jej wydziale. Ta najpierw zasłoniła się pilnym spotkaniem, a później…. odmówiła wszelkich wyjaśnień, odsyłając nas do rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Szczecinie. W sekretariacie wydziału dowiedzieliśmy się, że sędzią odpowiedzialną za zwołanie tak nieprzygotowanej rozprawy była… Anna Winnicka – Kaliszewska, prowadząca tę sprawę. Żeby pokazać naszym czytelnikom, kto to jest ta sędzia, zadzwoniliśmy do niej raz jeszcze – tym razem o dziwo zgodziła się rozmawiać – z zapytaniem kiedy i gdzie moglibyśmy jej zrobić zdjęcie jako sędzi i wiceprezes. Niestety, ta zabroniła nam zrobić sobie zdjęcie bez podania podstawy prawnej i odesłała do rzecznika prasowego.

Podobnie zachował się jej przełożony, prezes SR w Goleniowie Paweł Balcerowicz – również zabronił zrobienia sobie zdjęcia bez podania podstawy prawnej, a w sprawie skandalicznego potraktowania obywateli na wspomnianej rozprawie odmówił jakichkolwiek informacji, odsyłając do rzecznika prasowego SO. Kiedy zapytaliśmy o zapis kamer monitoringu z budynku sądu przy ul. Kilinskiego w Goleniowie w czasie opisywanej rozprawy, prezes potwierdził, że jest on w dyspozycji sądu i wskazał, że możemy wnioskować o jego udostępnienie. I to zrobiliśmy natychmiast pisemnie. A odpowiedzi rzecznika prasowego SO nadal nie mamy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie