Connect with us

Maszewo

Prezes Enea Oświetlenie zrezygnował

Maszewo. Rafał Gietka zrezygnował z funkcji prezesa ENEA Oświetlenie.

Opublikowane

w dniu

Gietka, który jest przewodniczącym komitetu terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Maszewie, prezesem ENEA Oświetlenie został w lipcu zeszłego roku.

Jak poodaje Onet, wiosną 2021 r. do rady nadzorczej spółki Enea Oświetlenie dociera list pracowników firmy alarmujących, że Rafał Gietka łamie obowiązujące w spółce zasady rozliczeń wydatków prywatnych i służbowych. Wszystko to potwierdziła rada nadzorcza spółki. Posiedzenie rady nadzorczej, na której ujawniono nadużycia, miało miejsce w czerwcu 2021 r. Od tamtej pory nie było wiadomo, czy prezes poniósł jakiekolwiek konsekwencje. 19 listopada dziennikarze TVN skontaktowali się z przewodniczącą rady nadzorczej, Karoliną Kolas, a ta zapewniła, że „prezes wszystkie pieniądze oddał”. Dziennikarze skontaktowali się także z samym Gietką, który w odpowiedzi na pytanie o możliwość spotkania, poinformował, że idzie na 10 dni urlopu. Kilka godzin później ze strony internetowej spółki zniknęło jego zdjęcie i adnotacja, że jest prezesem Enea Oświetlenie. Rzecznik spółki poinformował wówczas, że Gietka 12 listopada złożył rezygnację z funkcji.

Jak nas informował sam Gietka 4 lata temu, w przeszłości zajmował się jako funkcjonariusz służby więziennej obsługą prawną jednostek penitencjarnych, był także prezesem Fundacji Centrum Zarządzania i Przedsiębiorczości. Kiedy objął wiosną 2016 roku kierownictwo terenowego oddziału ARiMR w Nowogardzie, zapytany przez nas o przynależność partyjną, odmówił odpowiedzi. W wywiadzie udzielonym „Gazecie Goleniowskiej” stanowczo zaprzeczał sugestii, że nominacja może mieć partyjny charakter. – Nie jestem ani członkiem, ani działaczem PiS. I być nie mogłem, bo do 9 marca byłem funkcjonariuszem Służby Więziennej – mówił wówczas. W listopadzie 2017 roku został przewodniczącym komitetu terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Maszewie. Potem jego kariera rozwijała się dalej. Gietka został wkrótce zastępcą dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a 20 lipca został prezesem zarządu Enea Oświetlenie.

red.

powiązane – „Prezes Gietka”

Maszewo

Przebudowa w Maciejewie

Maszewo. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o długości 258 m wraz z budową chodnika na tym odcinku oraz przebudową oświetlenia ulicznego. Jezdnia zostanie wykonana na odcinku drogi o długości 120 m.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, równolegle do prac związanych z przebudową drogi prowadzone są prace geodezyjne w celu uporządkowania granic przebiegu pozostałego odcinka. Po zakończeniu prac geodezyjnych zostanie opracowana dokumentacja projektowa na pozostały odcinek drogi.

Koszt przebudowy to kwota 532 331,53 zł, z czego 501 798,54 zł to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przewidzianych dla miejscowości, gdzie funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

red.

powiązane – „48. fałszywych alarmów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Pieniądze na opiekę

Maszewo. Gmina Maszewo rozpoczyna realizację Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, program bedzie realizowany w związku z pozyskaniem w ramach naboru wniosków środków finansowych w kwocie 34 080,00 zł.

Jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Program realizowany będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie do dnia 31 grudnia 2023 r.

red.

powiązane – „48. fałszywych alarmów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Koncert z okazji

Maszewo. Jutro w Maszewie koncert z okazji Dnia Kobiet.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Cześć i Chwała Bohaterom w Maszewie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie