Connect with us

Aktualności

Prezentacja trasy maratonu

KLINISKA. Wszyscy zainteresowani mogą się czuć zaproszeni do Klinisk w sobotę, godz. 16, na oficjalną prezentację trasy tegorocznego Maratonu Puszczy Goleniowskiej, zaplanowanego na 27 września 2014.

Opublikowane

w dniu

Trasa ma 10 km, świetnie się więc nadaje także dla chcących przebiec niekoniecznie pełen maraton. Jest wytyczona leśnymi duktami, wyraźnie oznakowana, nadaje się oczywiście również dla osób chodzących z kijkami. Zaczyna się i kończy na parkingu przed biurem Nadleśnictwa Kliniska, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód.

Zbiórka o godzinie 16 przy wiacie, gdzie będzie rozpalone ognisko, można na nim upiec to i owo (o ile się przywiezie z domu…), w razie chłodu – także ogrzać. Będzie kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Zasadniczym punktem imprezy będzie wspólne pokonanie trasy maratonu, w dowolnym tempie, w towarzystwie znających okoliczne lasy biegaczy stowarzyszenia PMT z Klinisk.

Wkrótce rozpoczną się regularne weekendowe treningi przedmaratońskie, prowadzone przez Darka i Anetę Gapińskich. W ubiegłym roku cieszyły się one sporym zainteresowaniem, były okazją do poznania trasy, do poznania innych biegaczy. Oczywiście, trasa jest do dyspozycji dla wszystkich chętnych, w dowolnym czasie, bez żadnych ograniczeń.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie