Connect with us

Aktualności

Premierowe spotkanie

Przez ponad dwie godziny była premier Ewa Kopacz, w towarzystwie posłów Platformy Obywatelskiej Magdaleny Kochan i Tomasza Nowaka, rozmawiała w środę wieczorem z mieszkańcami Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie z jej udziałem, które odbyło się w sali wystawowej Biblioteki Miejskiej, było jednym z serii podobnych wydarzeń, które odbyły się w tym samym czasie w każdym powiecie naszego regionu. Tematem był teoretycznie nowy program Platformy, nazwany „Polska Obywatelska 2.0", a bezpośrednie spotkania z elektoratem są partii potrzebne, bo – jak wyjaśniała sama Ewa Kopacz – media o ogólnopolskim zasięgu, nie przekazują na ten temat żadnych informacji, są bowiem albo wprost prorządowe (jak TVP), albo w różny sposób zastraszane i cenzurowane.

O programie PO nie można się jednak było wiele dowiedzieć, zdecydowaną większość czasu poświęcono bowiem krytykowaniu Prawa i Sprawiedliwości. – Nie zgadzam się na to, żeby żyć w kraju, w którym jeden człowiek, nadpremier i nadprezydent, będzie decydował o tym, jak mam żyć, w co mam się ubierać, z kim chodzić do kina, co oglądać w tym kinie i ile razy dziennie się modlić – mówiła E. Kopacz.

W spotkaniu wzięło udział, licząc na oko, około sto osób. W znacznej mierze byli to okoliczni działacze partii, pojawiła się jednak także spora grupa miejscowych seniorów, najwyraźniej popierających obecną opozycję parlamentarną. Poprowadził je przewodniczący goleniowskiej Rady Miejskiej Łukasz Mituła, najpewniej namaszczony w ten sposób przez PO na kandydata na burmistrza naszej gminy.

PO zapłaciła za wynajem sali w bibliotece zgodnie z obowiązującym cennikiem – 250 zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie