Connect with us

Aktualności

Premier na lotnisku

Podawane już kilka miesięcy temu informacje o tym, że znacznie rozbudowany zostanie port lotniczy Szczecin – Goleniów potwierdził dzisiaj właśnie na lotnisku premier Mateusz Morawiecki

Opublikowane

w dniu

Wcześniej zawarte zostało w tej sprawie porozumienie pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze, a Urzędem Marszałkowskim oraz gminami Szczecin i Goleniów. Zakłada ono, że inwestycja kosztować będzie 108,5 mln zł, a dzięki temu liczba obsługiwanych pasażerów będzie mogła wzrosnąć do 2 milionów rocznie. Jak poinformowano dzisiaj pod koniec września złożono do Komisji Europejskiej wniosek notyfikacyjny dotyczący dofinansowania lotniskowej spółki, a jego zatwierdzenie pozwoli na wszczęcie procedury przetargowej. Premier Morawiecki podkreślał, że realizacja zaplanowanych prac zwiększy szanse gospodarcze całego regionu.

Plan inwestycyjny dla goleniowskiego lotniska zakłada między innymi rozbudowę terminalu pasażerskiego, modernizację systemu nawigacyjnego i poszerzenie parkingów. Parce powinny ruszyć w przyszłym roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie