Connect with us

Nowogard

PRD Nowogard na S3

Nowogard. GDDKiA wybrała wykonawców, którzy zrealizują S3 Świnoujście – Troszyn. Wśród niech jest PRD Nowogard.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zgodnie z procedurą kolejnym etapem jest kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
Dla odcinka Świnoujście – Dargobądz o długości 17 km została wybrana oferta firmy Polaqua o wartości 688,8 mln złotych, natomiast dla odcinka Dargobądz – Troszyn o długości 16 km oferta konsorcjum Polbud Pomorze, Intop i PRD Nowogard o wartości 679,3 mln złotych. Wybór ofert był możliwy dzięki zwiększeniu finansowania na realizację tego odcinka S3 o 300 mln złotych w przyjętej w ubiegłym tygodniu nowelizacji Programu Budowy Dróg Krajowych oraz idącej za tym decyzji Ministra Infrastruktury o zatwierdzeniu aneksu do Programu Inwestycji.

Z dniem wyboru ofert zaczyna biec termin 10 dni na ewentualne odwołania dla pozostałych oferentów w przetargu. Jednocześnie dokumentacja przetargów trafi do Urzędu Zamówień Publicznych w celu dokonania kontroli uprzedniej postępowań – obowiązkowej czynności dla projektów o dużej wartości. Podpisanie umów planowane jest w III kwartale tego roku.

W ramach inwestycji wykonawcy opracują projekty budowlane, uzyskają decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a następnie zrealizują roboty budowlane. Na etap projektowania i uzyskiwania decyzji administracyjnych przewidziano 17 miesięcy od daty podpisania umowy. Roboty budowlane potrwają 19 miesięcy. Z czasu realizacji robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Odcinek S3 Świnoujście – Troszyn jest niezbędny do ukończenia całej drogi od Bałtyku do granicy z Czechami. Wszystkie pozostałe fragmenty tej drogi już istnieją lub są w realizacji. Ważne jest również znaczenie gospodarcze tej części S3, ze względu na skomunikowanie portu morskiego i gazoportu w Świnoujściu z autostradami A2 i A4 oraz południową granicą kraju.

red.

powiązane – „PRD Nowogard najtańsze”

Nowogard

Czapla na Krupowicza?

Nowogard. Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Goleniowie był przesłuchiwany burmistrz gminy Nowogard Robert Czapla.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Sprawa jest związana z ustaleniem, czy obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie mieszka na terenie gminy – co jest wymogiem ustawowym gdy jest się radnym. Według naszych nieoficjalnych informacji, zeznający wczoraj jako świadek burmistrz Czapla, wskazał Roberta Krupowicza jako autora… powiadomienia wojewody, że jakoby radny-przewodniczący nie mieszka na terenie gminy Nowogard.
Mimo kilkukrotnych prób nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Czaplą i potwierdzić nasze informacje.

Przypomnijmy, że podobne niejasności wiążą się z zamieszkaniem poza powiatem goleniowskim starosty Tomasza Stanisławskiego, a wcześniej z zameldowaniem w Szczecinie marszałka Geblewicza, który faktycznie mieszka w Goleniowie.

red.

powiązane – „Robert Krupowicz przedłużył zwolnienie”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Po pożarze

Nowogard. Wczoraj w sortowni śmieci w Słajsinie zapalił się taśmociąg ze śmieciami.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pracowników ewakuowano, a strażacy szybko sobie z pożarem poradzili. Jak nam powiedział przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski, zdarzenie było niegroźne i nie spowodowało zakłóceń w normalnej pracy instalacji w Słajsinie. Straty wynoszą ok. 8 tys zł.

red.

powiązane – „Osłona przed odpadami”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina spłaca kredyt

Nowogard. Gmina zainwestowała w swój miejski szpital ponad 20 mln zł.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, doprowadzenie szpitala do obecnych standardów kosztowało gminę ponad 20 mln z zaciągniętych kredytów – z tego tytułu do spłaty od 2021 r zostanie jeszcze 12,5 mln plus należne odsetki. Jako właściciel szpitala pokryła też jego stratę za rok 2019 w wysokości ok. 1,142 mln zł. po tej operacji finansowej zadłużenie lecznicy zmniejszyło się do ok. 0,5 mln zł.
red.

powiązane – „Szpital – strata pokryta”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie