Connect with us

Aktualności

Prawnik za darmo

Od poniedziałku 4 stycznia 2016 wiele osób może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, pomocnej w rozwiązywaniu różnych problemów życiowych. W Goleniowie biuro prawnika mieści się w miejskiej bibliotece, przy ul. Konstytucji 3 Maja 26.

Opublikowane

w dniu

 Porady można uzyskać w poniedziałki w godz. 13-17, w środy od 12 do 16 i piątki od 12 do 16. Prawnik po zapoznaniu się z problemem wskaże właściwą drogę postępowania, pomoże też skonstruować pismo. Nie będzie jednak pełnił roli pełnomocnika procesowego czy adwokata – ma być jedynie doradcą, nie zaś wyręczać w postępowaniach prawnych. Do skorzystania z porady uprawnieni są podopieczni ośrodków pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, osoby w wieku do 26 i powyżej 65 lat, kombatanci i weterani oraz poszkodowani w katastrofach naturalnych, klęskach żywiołowych i awariach technicznych. Porady dotyczyć mogą wszystkich gałęzi prawa z wyjątkiem prawa celnego, dewizowego i gospodarczego.   Punkty bezpłatnej pomocy prawnej uruchomiono również w pozostałych gminach powiatu. Informację o miejscach i porach ich funkcjonowania można uzyskać we właściwych urzędach gmin oraz na stronie internetowej www.powiat-goleniowski.pl w zakładce "Nieodpłatna pomoc prawna".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie