Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Prasa szkaluje bank

Wczoraj zaraz po naszych materiałach o Banku Spółdzielczym (BS) w Goleniowie na stronie internetowej BS, ukazał się następujący komunikat:

Opublikowane

w dniu

Goleniów dnia 16.01.2018
Komunikat Zarządu i Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Goleniowie
W związku z nasilającymi się atakami na Bank poprzez ukazujące się w prasie artykuły szkalujące Bank Spółdzielczy w Goleniowie oraz jego organy, Zarząd Banku i Rada Nadzorcza oświadczają co następuje:
Bank jest instytucją, w której kontrole są wykonywane co roku, wydawane są zalecenia i jest to normalne zjawisko. W sytuacji odwołania Prezesa Tomasza Sobolewskiego, również przeprowadzono kontrolę. Nieprawidłowości wykazane w raporcie niezwłocznie usunięto jeszcze w dniu otrzymania raportu. Nie ma mowy w nim o zarządzie komisarycznym. Uchybienia  w wyborze  Zarządu zostały usunięte niezwłocznie i obecnie Zarząd działa zgodnie z prawem. Nadmienić należy, że gro wykazanych nieprawidłowości pochodzi jeszcze z okresu odwołanego już, poprzedniego Prezesa. Insynuacje o zagrożeniu dla posiadaczy rachunków są obelżywe i nie maja pokrycia w faktach. Zalecono też zwołanie grup członkowskich, na których członkowie zostaną o wszystkim poinformowani w sposób rzetelny,  a nie poprzez kłamliwe doniesienia prasowe,  w których  przedstawia się sytuację w Banku jako daleko odbiegającą od prawdy. Sytuacja Banku jest stabilna, najważniejsze  wskaźniki badane są codziennie, a klientów uspakajamy, gdyż wypowiedzi jednej osoby nie mogą mieć wpływu na kondycję banku, są  to wypowiedzi godzące nie tylko w Bank ale i jego pracowników, którzy dokładają wszelkich starań aby odsuwać te oszczerstwa oraz wykonywać swoje obowiązki z należytą starannością i dbałością o dobro Banku.

Wcześniej umieszczono tam też komunikat o odwołaniu Tomasza Sobolewskiego z funkcji prezesa BS:

W dniu 30.11.2017 roku Rada Nadzorcza Banku Spółdzielczego w Goleniowie, większością głosów odwołała ze stanowiska Prezesa Zarządu Tomasza Sobolewskiego. Na stanowisko p.o. Prezesa została powołana dotychczasowa Wiceprezes Zarządu Lidia Szajnowska, która przez 12 lat pełniła tę funkcję w Zarządzie, gdzie wspólnie budowała siłę i pozycję Banku. W odniesieniu do nieautoryzowanej i nieupoważnionej przez Bank wypowiedzi członka Rady Nadzorczej, w której zawartych jest wiele nieprawdziwych informacji obecny Zarząd informuję, iż sytuacja finansowa Banku jest dobra i stabilna, a zaistniałe zmiany w Zarządzie, które w wielu instytucjach, również bankowych mają miejsce, nie zmienią wyznaczonych kierunków rozwoju i strategii Banku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie