Connect with us

Nowogard

Pracownik nowogardzkiego UB przed sądem

Nowogard. Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Szczecinie ma się rozpocząć sprawa przeciwko byłemu funkcjonariuszowi Urzędu Bezpieczeństwa z Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, Stefan B. doprowadził przed laty do skazania rolnika za to, że krytykował ustrój Polski Ludowej. Józef G. odsiedział w stalinowskim więzieniu dwa lata – mówił radiu prokurator Marek Rabiega z Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.

  • Został pierwotnie skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Na skutek apelacji jego obrońcy, jego karę zmniejszono do dwóch lat, którą odbył w całości. Była to osoba 53-letnia, miała na utrzymaniu czworo dzieci, więc bardzo mocno wpłynęło to na niego, jak i jego rodzinę. Należy pamiętać, że pierwszy wyrok opiewał też na przepadek całego mienia tej osoby – mówił Rabiega.

Oskarżony funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Nowogardzie Stefan B. jest jedyną żyjącą osobą, która miała swój udział w skazaniu rolnika.

red.

powiązane – „Zakaz odwiedzin”

Nowogard

Laureatka z Nowogardu

Nowogard. Aleksandra Krupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie została laureatką tegorocznego wojewódzkiego konkursu dotyczącego problematyki HIV i AIDS.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, Wyróżnienie otrzymała za wywiad, który przeprowadziła ze swoją mamą.

  • Przeprowadziłam go z moją mamą, ponieważ ona pracowała przez ponad 20 lat jako diagnosta laboratoryjny. Przeprowadziłyśmy ten wywiad o HIV-ie i o chorobie AIDS. Zawarłyśmy w tym informacje np. jak można się zarazić, czy jak prowadzić profilaktykę – mówiła radiu Aleksandra Krupa (na zdj. pierwsza z lewej)

red.

powiązane – „Stary szpital do remontu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Stary szpital do remontu

Nowogard. Umowa na termomodernizację starej bryły szpitala w Nowogardzie podpisana.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, podpisana została umowa na wykonanie termomodernizacji starych obiektów Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zaplanowane prace ruszą najpewniej we wrześniu. Ich zakres będzie jednak bardzo szeroki, bo obejmą obiekt administracyjny, laboratoria i starą bryłę głównego budynku, a zakładają między innymi ocieplenie budynków oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.
Termomodernizacja szpitalnych obiektów w Nowogardzie będzie dofinansowana z programu Polski Ład. Koszt inwestycji to blisko 4,8 mln zł, a jej wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży.

red.

powiązane – „Termomodernizacja i lądowisko”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Dyrektor prosi o wsparcie

Nowogard. Dyrektor Kazimierz Lembas opublikował apel z prośbą o wsparcie dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Czytamy w nim m.in. :”…sytuacja, w której znalazł się nasz szpital, zresztą jak większości inne szpitale w całej Polsce, jest to sytuacja trudna i nieprosta. W związku z trudną sytuacją ekonomiczną szpitala, gdzie nastąpił wzrost kosztów energii i usług oraz utylizacji odpadów, oraz podniesienie płacy minimalnej, którą musi zagwarantować szpital swoim pracownikom, zwracamy się z uprzejmą prośbą do podmiotów gospodarczych w Nowogardzie oraz Powiatu Goleniowskiego i osób fizycznych mogących udzielić pomocy naszemu szpitalowi, o udzielenie wsparcia finansowego lub rzeczowego, na pomoc w zakresie leczenia pacjentów wymagających świadczenia usług medycznych…”

Kazimierza Lembasa (radny powiatowy i jednocześnie dyrektora szpitala w Nowogardzie), mówił na jednej z ostatnich sesji rady powiatu, że jego szpital ma problemy finansowe – za rok ubiegły strata była największa w kilkunastoletniej historii jego dyrektorowania.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie