Connect with us

Aktualności

Pracownicy i personel

Z Karolem Lamentem dyrektorem Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie, rozmawiamy o powodach powstania ZAZ i celach jego działania.

Opublikowane

w dniu

– ZAZ jest normalnym zakładem pracy, dostępnym dla wszystkich, którzy chcą go zobaczyć. Jeżeli ktokolwiek z czytelników ma ochotę to zrobić, serdecznie zapraszam. Przyjdźcie i zobaczcie sami, na czym ZAZ polega, bo wtedy zrozumiecie to, czego nie da się opowiedzieć. Sami chcemy wychodzić z naszymi pracownikami w świat i zapraszamy świat do siebie. Zapraszamy też do nas rodziny naszych pracowników.
Nasza kadra dzieli się na pracowników i personel, a nie niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Chcemy unikać negatywnego, stygmatyzującego ładunku emocjonalnego, jaki wiąże się z określeniem „niepełnosprawny”. Generalnie wykonujemy w ZAZ faktyczne usługi i produkcję, ale przy założeniu, że wydajność naszych pracowników to 1/3 wydajności personelu. Ten wyjściowy fakt determinuje właściwie całość organizacji naszego zakładu. Nasi pracownicy są zatrudniani maksymalnie na 0,8 etatu, czyli od 4 do 6 godzin dziennie, ale tylko od poniedziałku do piątku. Natomiast nasz personel pracuje 8 godzin dziennie i obsługuje dwie zmiany pracowników – mówi K. Lament.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie