Connect with us

Aktualności

Praca więźniów – interes dla przedsiębiorców

Z major Edytą Gulbinowicz, rzecznikiem prasowym Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie, rozmawiamy o rządowym programie Praca Więźniów i jego realizacji w naszym regionie.

Opublikowane

w dniu

– Program Praca Więźniów ogłoszony przez wiceministra Jakiego w kwietniu br., to są działania już podejmowane. Jego głównym elementem jest plan wybudowania 40 hal produkcyjnych na terenach zakładów karnych w Polsce. W naszym okręgu mają powstać 4 takie hale – w tym jedna w Goleniowie. Program jest przewidziany przede wszystkim dla więźniów osadzonych w zakładach typu zamkniętego, takich właśnie jak goleniowski zakład karny. Przebywający tu więźniowie w większości nie mają możliwości wychodzenia na wolność, np. do pracy. Jest w Goleniowie jeden oddział typu półotwartego, stąd kilku więźniów pracuje poza murami zakładu, ale jest ich niewielu. Dlatego zależy nam na tym, żeby do pracy mogli pójść skazani odbywający długie kary, albo skazani za takie przestępstwa, że ich wypuszczenie do pracy na wolności mogłoby być niebezpieczne – mówi E. Gulbinowicz.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie