Connect with us

Nowogard

Pożyczka na oświetlenie

Nowogard. Podczas sesji rady miejskiej w Nowogardzie we wtorek 15 grudnia o godz. 9.00, radni będą podejmowali decyzje odnośnie zaciągnięcia pożyczki w kwocie 1 537 346 zł w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o sfinansowanie projektu polegającego na „Modernizacji systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Nowogard”.

W 2019 r. gmina zleciła audyt energetyczny, który pokazał, że większość lamp w mieście jest do wymiany, część z nich już się nie nadaje do dalszej eksploatacji, część musi zostać naprawiona, muszą być wymienione główne elementy. Dzięki audytowi udało się zidentyfikować te miejsca, które są punktami newralgicznymi i muszą być wymienione jako pierwsze. Miejsca te rozsiane są po całym mieście.

Nowe oświetlenia planowane jest na ulicach:

Generała Bema, Norwida, Staszica, Wybickiego, Armii Krajowej, Roosevelta, Rataja, Grota Roweckiego, Głowackiego, Racławicka, Kosynierów, Tadeusza Kościuszki, Zamkowa, Kowalska, Warszawska, 5Marca, Plac Ofiar Katynia, Stolarska, Blacharska, Plac Szarych Szeregów, Szkolna, Promenady, Teren nad Jeziorem Nowogardzkim, Wojska Polskiego, Smużyny, Plac Wolności, Lutyków, Osiedlowa, Zielona, Pileckiego, Waryńskiego, Fabryczna, 3 maja, Rampa przy PKP, Warszawska, 700 lecia, Bohaterów Warszawy, Radosława, Jana Pawła II, Krótka, Łąkowa, Racibora, Poniatowskiego, Cmenrtarna, Ogrodowa.

Źródłem sfinansowania wymiany oświetlenia w Nowogardzie w ma być nowy program “Sowa” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozwoli on na wymianę infrastruktury oświetlenia w mieście. Wymiana będzie podzielona na etapy, w pierwszym etapie wymienione będą lampy, które są na wyczerpaniu i powodują najczęściej uciążliwe usterki. W sierpniu 2019 roku gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z programu “Sowa”, przez prawie półtora roku trwały negocjacje warunków programu z NFOŚiGW, weryfikacja audytu, przeglądy techniczne, uzupełnianie dokumentacji. W listopadzie tego roku zakończyły się negocjacje i wygląda na to, że uda się pozyskać środki zewnętrzne na tą inwestycję. Jest możliwość uzyskania 1 mln 547 tys. zł pożyczki. Za taką kwotę można wymienić 687 lamp w całym mieście, wraz z szafkami oświetleniowymi automatycznie sterowanymi i głównymi przewodami. Pożyczka jest oprocentowana na poziomie 1%, a 10% całej kwoty jest umarzalna.

red.

powiązane – „Czapla na Krupowicza?”

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Większa stawka dla strażaków OSP

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń dla strażaków OSP na terenie gminy Nowogard. 

Opublikowane

w dniu

Za godzinę udziału w akcji ratowniczo-gaśniczej każdy strażak otrzyma 26 zł., a nie jak dotychczas 18 zł. 
Jak podaje przewodniczący rady, jest to najwyższa stawka wynagradzania strażaków ochotników w województwie zachodniopomorskim. Inicjatywę zwiększenia wynagrodzeń podjęło lokalne Prawo i Sprawiedliwość. 

red.

powiązane – „Zatruwana Sapólna”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie