Connect with us

Aktualności

Pożegnanie z żaglami

W ostatni wtorek ze szczecińskiego portu odpłynęły statki żaglowe, które brały udział w tegorocznym zlocie The Tall Ship Races 2013.

Opublikowane

w dniu

Wszystkie, a było ich 91, z 16 krajów musiały przepłynąć rzeką Odrą obok terenu naszej gminy. I na to pożegnanie wybrało się mnóstwo mieszkańców Goleniowa i okolicy. Najwięcej widzów było w miejscowości Święta, gdzie był zastawiony prawie cały parking, ale także wiele osób pojechało znacznie dalej w kierunku Jedlin, gdzie ogromne żaglowce płynęły znacznie bliżej brzegu i widok był znacznie ciekawszy. Pierwsi widzowie z goleniowskiego stowarzyszenia „Rytm” i „Passat” pojechali na rowerach już o godz. 7.30 i zdążyli zobaczyć, jak płynie pierwszy z żaglowców – była to wierna replika szwedzkiego żaglowca o nazwie „Gotheborg”. Potem płynęły kolejno małe i duże, a największe zainteresowanie wzbudzał statek meksykańskiej marynarki wojennej „Cuauhtemock” i największy w tegorocznym zlocie czteromasztowy, pomalowany na czarno bark rosyjski „Kruzenshtern”. Kolumnę największych żaglowców zamykał gospodarz tegorocznych regat, czyli „Dar Młodzieży”.
Widok przepływających Odrą żaglowców był wspaniały i prezentowały się znacznie ciekawiej niż stojąc w porcie. Ci co pojechali nie żałowali, mimo że wszechobecne bąki gryzły jak oszalałe i ciężko było wytrzymać.   

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie